Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

08 luty 2011
Ochrona płodności Pacjentów onkologicznych

Coraz więcej młodych ludzi wygrywa z chorobą nowotworową. Medycyna zna już rozwiązania, dzięki którym mogą oni starać się o potomstwo po zakończeniu terapii. O tym, w jaki sposób zabezpieczyć płodność w przypadku choroby nowotworowej mówi na łamach dodatku Rzeczpospolitej „Wygrać z rakiem” ekspert INVICTA, dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk.


Choć diagnoza choroby nowotworowej wiąże się zazwyczaj z ogromnym stresem i obciążeniem psychicznym, warto jeszcze przed rozpoczęciem terapii zastanowić się nad zabezpieczeniem płodności Pacjenta po wyleczeniu. Wśród omawianych w opublikowanym przez Rzeczpospolitą materiale zagadnień, pojawia się także kwestia ochrony płodności.

 

W części „Oncofertility”, dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące konsekwencji terapii przeciwnowotworowej dla komórek człowieka oraz metod pozwalających zachować płodność w tej trudnej sytuacji.

 

Przeczytaj wywiad z Krzysztofem Łukaszukiem.Powrót do aktualności