Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

04 luty 2011
Akupunktura w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA

Wzmocnienie efektów leczniczych, poprawa kondycji ogólnej i łagodzenie skutków stresu - to tylko niektóre z korzyści akupunktury stosowanej w procesie leczenia niepłodności INVICTA. Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA w kompleksowym pakiecie usług medycznych proponują swoim Pacjentom zabiegi z akupunktury wykonywane przez lekarza anestezjologa.

 

Akupunktura jest metodą leczenia igłami stosowaną od pięciu tysięcy lat w Chinach. Od kilkudziesięciu lat uznana jest przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) i polskie Ministerstwo Zdrowia jako oficjalna metoda leczenia. Polega ona na wkłuwaniu stalowych igieł w określone miejsca na skórze i przekazywaniu impulsu szlakami energetycznymi do narządów wewnętrznych w celu pobudzenia lub wyciszenia ich aktywności., wygenerowania substancji chemicznych mających na celu poprawę ich funkcji.

 

Akupunktura w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA:

  • wspomaga leczenie niepłodności męskiej wpływając pozytywnie na ilość, jakość i morfologię nasienia,
  • wspomaga leczenie niepłodności kobiecej powodując wzrost przekrwienia narządów rozrodczych i wzmożenie ich aktywacji,
  • relaksuje, wycisza i minimalizuje stres obojga Partnerów, co jest ważne podczas leczenia niepłodności,
  • poprawia ogólną kondycję organizmu, niwelując dolegliwości bólowe oraz działając przeciwzapalnie,
  • w przypadku przygotowania Pary do leczenia na drodze inseminacji lub in vitro, zabiegi mają na celu: usprawnienie krążenia krwi w narządach rozrodczych, lepsze odżywienie i dotlenienie ich tkanek, intensywniejsze ukrwienie endometrium, efektywną produkcję komórek jajowych, zoptymalizowanie warunków do zagnieżdżenia zarodka i utrzymania ciąży.

Z badań opublikowanych w ubiegłym roku wynika, że korzystanie z akupunktury może mieć istotne znaczenie dla procesu leczenia niepłodności i powodzenia procedur in vitro. Naukowcy pod kierownictwem Ying Cheong z Uniwersytetu Southampton oraz miejskiego szpitala Princess Anne donieśli, że „poddawanie się akupunkturze w okresie transferu zarodka daje większy odsetek żywych urodzeń" – odsetek ten jest wyższy od tego bez akupunktury aż o 59%!

 

W celu skorzystania z zabiegów akupunktury prosimy zarejestrować się w Klinikach INVICTA GDAŃSK oraz INVICTA WARSZAWA.

 

Podczas pierwszej wizyty specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem, analizuje dotychczasową dokumentację medyczną, a w razie potrzeby zleca dodatkowe badania diagnostyczne i konsultacje. Następnie przeprowadzane jest badanie fizykalne, na podstawie którego ustalany jest indywidualny sposób leczenia oraz harmonogram wizyt. Dzięki temu zabiegi dopasowane są do potrzeb i sytuacji każdego Pacjenta. Akupunktura wykonywana przez lekarza z odpowiednim przygotowaniem jest metoda bezpieczną, która nie powoduje efektów ubocznych.

 

Serdecznie zapraszamy do Klinik INVICTA GDAŃSK oraz INVICTA WARSZAWA!Powrót do aktualności