Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

28 styczeń 2011
Bezpłatne Badania Prenatalne w INVICTA Warszawa

Klinika Zdrowia Kobiety INVICTA WARSZAWA serdecznie zaprasza na bezpłatne badania prenatalne w ramach Programu Badań Prenatalnych NFZ. W Klinice, na podstawie skierowania, wykonać można badania diagnostyczne, w tym badania laboratoryjne, ultrasonograficzne oraz inwazyjne.

 

Diagnostyka prenatalna polega na rozpoznawaniu wad i ciężkich chorób płodu w czasie ciąży. Przeprowadza się ją różnymi metodami, takimi jak: testy biochemiczne, badania obrazowe czy diagnostyka inwazyjna.

 

Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA jako jedne z pierwszych w Polsce wykonują badania prenatalne wg standardów FETAL MEDICINE FOUNDATION (FMF) z wykorzystaniem aparatu KRYPTOR firmy BRAHMS. W zależności od tygodnia ciąży i wskazań lekarza wykonywane są:
•    Test zintegrowany,
•    Test PAPP-A,
•    USG NT,
•    Test potrójny,
•    USG prenatalne,
•    Amniopunkcja,
•    Kariotyp z amniocytów.

 

Z bezpłatnych badań prenatalnych w ramach Programu finansowanego przez NFZ mogą skorzystać:
a)    kobiety w ciąży po 35 roku życia,
b)    Pacjentki, które spodziewają się dziecka, u których w poprzedniej ciąży stwierdzono nieprawidłowości chromosomalne u płodu,
c)    kobiety w ciąży, u których stwierdza się występowanie strukturalnych aberracji chromosomowych w rodzinie,
d)    kobiety w ciąży o znacznie zwiększonym ryzyku urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenicznie lub wieloczynnikowo,
e)    kobiety w ciąży, u których w obecnej ciąży stwierdzono nieprawidłowe stężenie biochemicznych markerów dobrostanu ciąży lub nieprawidłowy wynik badania USG,
f)    osoby z rodzin wysokiego ryzyka genetycznego. 

 

Aby skorzystać z bezpłatnych badań prenatalnych, należy zgłosić się do Kliniki INVICTA WARSZAWA przy ul. Złotej 6 ze skierowaniem do Programu Badań Prenatalnych od lekarza prowadzącego ciążę. Skierowanie powinno zawierać dane Pacjentki oraz kryterium włączenia do Programu.

 

Badania Prenatalne dostępne są w Klinikach INVICTA również w ofercie komercyjnej.

 

Więcej informacji na temat Badań Prenatalnych znajdziesz tu.

 

Zapraszamy do Kliniki INVICTA WARSZAWA!Powrót do aktualności