Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

05 listopad 2010
Bezpłatne badania genetyczne dla mężczyzn w INVICTA

INVICTA ma przyjemność zaprosić wszystkich Panów na bezpłatne badania diagnozujące genetyczne podłoże niepłodności męskiej. Badania wykonać można w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w Klinice INVICTA przy ul. Rajskiej 10 w Gdańsku. Oferta ważna jest do końca 2010 roku.

Oferowany w INVICTA zestaw bezpłatnych badań diagnozujących genetyczne podłoże niepłodności męskiej zawiera: badanie AZF oraz Mutacje genu CFTR. Mutacje w genie CFTR (ang. cystic fibrosis transmembrane conductance regulator) oraz w regionach AZF prowadzą od znacznego obniżenia płodności do całkowitego zahamowania procesu spermatogenezy i w efekcie do niepłodności męskiej. Wykonanie wymienionych badań wskazane jest u mężczyzn, u których w badaniu ogólnym nasienia stwierdzono obniżoną ilość plemników lub podwyższony poziom gonadotropin w surowicy krwi. Analizy dokonuje się na podstawie pobranej próbki krwi Pacjenta.

Wskazania do wykonania badań:
•    Mężczyźni, u których w badaniu ogólnym nasienia stwierdzono obniżoną ilość plemników (poniżej 10 mln/ml) oraz podwyższony poziom gonadotropin (FSH) w surowicy krwi,
•    Obecność mutacji w genie CFTR u jednego z partnerów jest wskazaniem do wykonania szczegółowych badań genetycznych genu CFTR u drugiej osoby.

Aby skorzystać z wymienionych badań bezpłatnie, należy posiadać skierowanie w książeczce RUM lub na ogólnopolskim formularzu skierowania na badanie specjalistyczne Narodowego Funduszu Zdrowia. Skierowanie można uzyskać podczas bezpłatnej wizyty w Poradni Genetycznej INVICTA zgodnie z warunkami umów z NFZ. Skierowanie może również być wystawione przez lekarza specjalistę, udzielającego świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Badania wykonywane są w Laboratoriach Medycznych INVICTA. Analizy dokonuje się na podstawie próbki krwi pobranej od Pacjenta. Badania można wykonać Klinice INVICTA przy ul. Rajskiej 10 w Gdańsku. Oferta ważna jest do końca 2010 roku.

O ofercie INVICTA znajdują się również:

Bezpłatne badania genetyczne dla par starających się o potomstwo

Bezpłatne badania genetyczne dla kobiet w INVICTAPowrót do aktualności