Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

05 listopad 2010
Bezpłatne badania genetyczne dla kobiet w INVICTA

INVICTA zaprasza wszystkie Panie na bezpłatne badania diagnozujące genetyczne podłoże poronień oraz istnienie wrodzonej predyspozycji do zachorowania na raka piersi i jajnika. Badania wykonać można w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w Klinice INVICTA przy ul. Rajskiej 10 w Gdańsku. Oferta ważna jest do końca 2010 roku.

W ramach oferty badań genetycznych skierowanych do kobiet, można skorzystać z trzech bezpłatnych badań: mutacje w genie BRCA1, mutacje genów czynnika V Ledien oraz mutacje genów protrombiny.

Mutacje w genie BRCA1 diagnozują istnienie wrodzonej predyspozycji do zachorowania kobiety na raka piersi i/lub jajnika. U nosicielek mutacji tego genu obserwuje się o około 50-80 proc. zwiększone ryzyko rozwoju raka piersi i około 40 proc. ryzyko rozwoju raka jajnika. Wykonanie poniższych badań wskazane jest u każdej kobiety, a w szczególności u Pań, u których w rodzinie wystąpiły przypadki nowotworów piersi i/lub jajnika, które stosują antykoncepcję hormonalną oraz u tych Pacjentek, które chorowały lub chorują na nowotwory piersi i/lub jajnika. Analizy dokonuje się na podstawie pobranej próbki krwi.

Zestaw badań diagnozujących genetyczne podłoże poronień zawiera dwa badania: mutacje genów czynnika V Leiden oraz mutacje genów protrombiny. Wystąpienie tych mutacji u Pacjentki wskazuje na istnienie wrodzonej predyspozycji do występowania zmian zatorowo-zakrzepowych, które mogą być przyczyną poronień. Przeprowadzenie powyższego zestawu badań umożliwia rozpoznanie ryzyka wystąpienia żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej i podjęcie odpowiednich kroków profilaktycznych. Wykonanie badania jest wskazane szczególnie u kobiet z nawykowymi poronieniami w wywiadzie lekarskim.

Do wykonania powyższych badań genetycznych od Pacjentki pobiera się próbkę krwi.

Aby skorzystać z wymienionych badań bezpłatnie, należy posiadać skierowanie w książeczce RUM lub na ogólnopolskim formularzu skierowania na badanie specjalistyczne Narodowego Funduszu Zdrowia. Skierowanie można uzyskać podczas bezpłatnej wizyty w Poradni Genetycznej INVICTA zgodnie z warunkami umów z NFZ. Skierowanie może również być wystawione przez lekarza specjalistę, udzielającego świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Badania wykonywane są w Laboratoriach Medycznych INVICTA. Analizy dokonuje się na podstawie próbki krwi pobranej od Pacjenta. Badania można wykonać Klinice INVICTA przy ul. Rajskiej 10 w Gdańsku. Oferta ważna jest do końca 2010 roku.

O ofercie INVICTA znajdują się również:

Bezpłatne badania genetyczne dla mężczyzn w INVICTA

Bezpłatne badania genetyczne dla par starających się o potomstwoPowrót do aktualności