Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

05 listopad 2010
Bezpłatne badania genetyczne dla par starających się o potomstwo

INVICTA zaprasza wszystkie zainteresowane pary starające się o potomstwo na bezpłatne badania genetyczne kariotypu z krwi obwodowej, pozwalające zdiagnozować genetyczne przyczyny niepłodności. Badania wykonać można w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w Klinice INVICTA przy ul. Rajskiej 10 w Gdańsku. Oferta ważna jest do końca 2010 roku.

Badanie kariotypu z krwi obwodowej to mikroskopowa analiza chromosomów uzyskanych z dzielących się komórek. Polega ono na ocenie, czy komórki badanej osoby mają prawidłową liczbę chromosomów oraz czy ich struktura jest prawidłowa. Badania kariotypu ma zasadnicze znaczenie dla poradnictwa genetycznego, gdyż pozwala na zdiagnozowanie przyczyn niepowodzeń rozrodu, takich jak bezpłodność, urodzenie dziecka z mnogimi wadami rozwojowymi, urodzenie martwego płodu lub częste występowanie poronień. Badanie kariotypu z krwi obwodowej jest szczególnie wskazane do wykonania:
•    u dzieci z podejrzeniem aberracji chromosomowej (Zespół Downa, Zespół Turnera, Zespół Klinefeltera, Zespół Edwards’a itp.),
•    u par z niepowodzeniami rozrodu (nosicielstwo translokacji, aberracje chromosomów płciowych),
•    u rodziców dziecka z translokacyjnym zespołem Downa.
   
Aby skorzystać z wymienionych badań bezpłatnie, należy posiadać skierowanie w książeczce RUM lub na ogólnopolskim formularzu skierowania na badanie specjalistyczne Narodowego Funduszu Zdrowia. Skierowanie można uzyskać podczas bezpłatnej wizyty w Poradni Genetycznej INVICTA zgodnie z warunkami umów z NFZ. Skierowanie może również być wystawione przez lekarza specjalistę, udzielającego świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Bezpłatne badanie kariotypu wykonywane jest w Laboratoriach Medycznych INVICTA. Analizy dokonuje się na podstawie próbki krwi pobranej od Pacjenta. Badanie można wykonać Klinice INVICTA przy ul. Rajskiej 10 w Gdańsku. Oferta ważna jest do końca 2010 roku.

 

O ofercie INVICTA znajdują się również:

Bezpłatne badania genetyczne dla mężczyzn w INVICTA

Bezpłatne badania genetyczne dla kobiet w INVICTAPowrót do aktualności