Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

21 lipiec 2010
Wywiad z dr Joanną Liss na temat tegorocznego Programu ?In Vitro Do Skutku?

Na czym polega Program „In Vitro Do Skutku”?
„In Vitro Do Skutku” jest Programem leczenia niepłodności metodą rozrodu wspomaganego, który w ramach jednorazowej zryczałtowanej opłaty zapewnia osiągnięcie pozytywnego efektu leczenia. Pary biorące udział w Programie mogą podchodzić do procedury IVF wielokrotnie, aż do skutku, czyli zajścia w upragnioną ciążę. Dzięki temu „In Vitro Do Skutku” pozwala na uzyskanie maksymalnego bezpieczeństwa zarówno finansowego, jak i psychicznego, jednak z punktu widzenia procedur medycznych nie różni się od prowadzonych w Klinice INVICTA standardowych programów zapłodnienia pozaustrojowego.

Do kogo skierowany jest Program „In Vitro Do Skutku”?
Program „In Vitro Do Skutku” skierowany jest do wszystkich par leczących się metodami wspomaganego rozrodu oraz chcących uzyskać pozytywny efekt leczenia w postaci upragnionego potomstwa. Kryterium udziału w Programie jest wiek Pacjentki, który nie powinien przekroczyć 40 roku życia w momencie przystąpienia do Programu.

Jak wygląda proces kwalifikacji?
Aby wziąć udział w Programie należy wykonać dwa podstawowe badania: AMH oraz Fragmentację DNA Plemnika. Badanie AMH wykonuje się z surowicy krwi Pacjentki niezależnie od dnia cyklu, czy pory dnia, zaś Fragmentację DNA Plemnika powinno być wykonane zgodnie z zasadami badania ogólnego nasienia. Po wykonaniu tych badań, para powinna zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną, podczas której zostanie przeprowadzona rekrutacja do Programu. Wymienione badania kwalifikacyjne należy wykonać w Klinice INVICTA w Gdańsku lub Warszawie. Jedno z badań – tzw. ocena rezerwy jajnikowej AMH - jest w Polsce wykonywane jedynie przez Laboratoria Medyczne INVICTA. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu procedur kwalifikacyjnych, Program „In Vitro Do Skutku” pozwala na właściwą ocenę stanu zdrowia Pacjentów biorących udział w Programie, a także daje możliwość odpowiedniego doboru leków oraz procedur laboratoryjnych. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z wynikami poniżej normy, jesteśmy w stanie skierować Pacjenta na odpowiednie leczenie, które ostatecznie zagwarantuje pozytywny rezultat w postaci ciąży.

Co dzieje się, gdy wyniki, z którymi zgłasza się para, odbiegają od przyjętych norm?
Nie musi to być powód do dyskwalifikacji pary. Rekrutacja do Programu odbywa się indywidualnie, a badania stanowią jeden z warunków przystąpienia do procedury. Pary, które zgłaszają się z wynikami poniżej normy, bądź też na granicy normy, mogą być kwalifikowane indywidualnie przez prof. Łukaszuka podczas wizyty.

Z jakich dodatkowych badań mogą skorzystać Pary biorące udział w Programie?
Parom biorącym udział w Programie i chcącym mieć pewność, że ich potomstwo urodzi się zdrowe, Klinika oferuje diagnostykę preimplantacyjną. Są to badania genetyczne, które pozwalają na analizę komórki jajowej oraz zarodka pod kątem chorób genetycznych lub ryzyka wystąpienia takich chorób. Klinika oferuje diagnostykę w kierunku kilkunastu jednostek chorobowych, m.in.: zespołu Turnera, Downa czy Pataua. Dzięki diagnostyce preimplantacyjnej Pary, które są obciążone genetycznie lub też obawiają się urodzenia chorego dziecka, również mogą wziąć udział w Programie. Badanie te jednak nie są ujęte w Programie i wymagają dodatkowej opłaty.
...


Powrót do aktualności