Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

18 kwiecień 2016
Genetyka „szyta na miarę” – nowe badania Open Frame Sequencing™.

Z myślą o potrzebach lekarzy i pacjentów, Laboratorium Genetyczne INVICTA rozwija nowe narzędzia diagnostyczne. W ostatnim czasie wdrożyło innowacyjną ofertę badań genetycznych – Open Frame Sequencing™. Propozycja ma pomóc specjalistom genetyki klinicznej w efektywnej diagnostyce osób z podejrzeniem chorób dziedzicznych lub obciążeniem genetycznym. 

 

Open Frame Sequencing™ to uniwersalne rozwiązanie umożliwiające lekarzom genetykom zaplanowanie kompleksowej, ukierunkowanej na indywidualne potrzeby pacjenta, diagnostyki genetycznej. Jest ono dedykowane specjalistom, którzy w swojej codziennej pracy oczekują elastycznego podejścia, sprawnej współpracy i badań „szytych na miarę”.

 

Do poradni genetycznych trafiają pacjenci z podejrzeniem choroby lub rodzinnego obciążenia genetycznego. Odpowiednia diagnostyka pozwala na m.in.

  • potwierdzenie lub weryfikację wcześniejszej diagnozy,
  • oszacowanie ryzyka wad i chorób u potomstwa pacjentów,
  • poznanie przyczyn nieprawidłowych wyników badań z innego obszaru klinicznego
  • zaplanowanie optymalnej profilaktyki lub terapii.

Zakres i rodzaj badania genetyk kliniczny dobiera w oparciu o wywiad, ocenę cech fenotypowych, dotychczasową historię leczenia. By skutecznie pomóc pacjentowi, lekarz powinien mieć możliwość zlecenia precyzyjnej, celowanej diagnostyki. Odpowiedzią na tą potrzebę jest oferta badań Open Frame Sequencing, oparta o najnowocześniejszą metodę sekwencjonowania następnej generacji (eng. Next Generation Sequencing - NGS). – podkreśla dr Sebastian Pukszta z Laboratorium genetycznego INVICTA. Podejście Open Frame Sequencing™ pozwala na identyfikację ponad 163.000 poznanych i opisanych mutacji, 15.189 znanych genów, a także 93% wszystkich eksonów w genomie ludzkim.

 

Decydujący się na diagnostykę Open Frame Sequencing lekarz samodzielnie określa zarówno rodzaj, jak i zakres badania. Dzięki temu optymalizujemy koszty dla pacjenta, bo cena określana jest wyłącznie o te analizy, których potrzebuje – zaznacza dr Pukszta. Laboratorium Genetyczne INVICTA zapewnia także pełną obsługę logistyczną oraz szybki dostęp do wyników przez Internet – dodaje.

 

Dostępność badania można każdorazowo sprawdzić na stronie www.invictagenetics.pl/geny/ - używając do tego celu specjalnej wyszukiwarki.

 

Laboratorium Genetyczne INVICTA funkcjonuje od 2001 roku i jest liderem w zakresie kompleksowych analiz DNA. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nowoczesnym technologiom oraz innowacyjnemu systemowi kontroli, ośrodek oferuje badania o wysokim poziomie czułości i pewności. Nacisk na zapewnienie jakości i wiarygodności wyników jest kluczowym standardem Laboratoriów INVICTA – potwierdzają to oceny uzyskiwane w międzynarodowych kontrolach zewnątrzlaboratoryjnych w tym EMQN, UK NEQAS, a także certyfikaty m.in. Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.Powrót do aktualności