Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

27 luty 2014
Badania Prenatalne

 

Badania prenatalne w ramach programu NFZ

Poradnictwo genetyczne oraz diagnostyka prenatalna to podstawowe składowe profilaktyki wad i chorób genetycznych. Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi Program badań prenatalnych, przeznaczony dla osób z grup ryzyka. Aby pacjentka mogła skorzystać z bezpłatnych badań, konieczne jest skierowanie zawierające informacje o wskazaniach do objęcia programem wraz z opisem nieprawidłowości i dołączonymi wynikami badań potwierdzającymi zasadność skierowania do programu, wystawione przez lekarza prowadzącego ciążę.

Do Programu badań prenatalnych NFZ mogą zostać włączone kobiety spodziewające się potomstwa spełniające przynajmniej jedno z poniższych kryteriów”

  • Wiek powyżej 35 lat
  • wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
  • stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka;
  • stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
  • stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

Konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza ginekologa.

INVICTA w Gdańsku realizuje pełny zakres badań prenatalnych – zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i świadczeń dostępnych prywatnie.

W celu umówienia terminu wizyty i badania, serdecznie zapraszamy do kontaktu z rejestracją Kliniki pod nr 58 58 58 800.

 Powrót do aktualności