Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

18 grudzień 2013
W trosce o zdrową skórę – bezpłatne konsultacje dermatologiczne

Zimą skóra – zwłaszcza ta wrażliwa – jest szczególnie narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i innych bodźców. To też okres, w którym częściej pojawiają się zmiany skórne i infekcje, w tym także m.in. grzybicze. Jeśli wystąpią niepokojące objawy, jak np. zaczerwienienie, łuszczenie się czy swędzenie skóry, warto skorzystać z porady lekarza. Wizytę u specjalisty dermatologa odbyć można w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, w Klinice INVICTA w Gdańsku, przy ul. Podwale Grodzkie 2B.

 

Zdrowie skóry zależy od wielu różnych czynników – odpowiedniej diety i trybu życia, ogólnego stanu zdrowia, indywidualnych predyspozycji czy warunków panujących w otoczeniu. Pojawienie się zmian – wyprysków, chropowatości, zaczerwienienia czy wysuszonych obszarów może oznaczać podrażnienie lub stan chorobowy. Domowe sposoby nie zawsze pozwalają skutecznie wyeliminować dolegliwości. W wielu przypadkach pomocna może okazać się rozmowa ze specjalistą w poradni dermatologicznej.

 

Opieka specjalistyczna obejmować może:

  • diagnostykę i leczenie zmian skórnych,
  • leczenie trądziku młodzieńczego, zwykłego, różowatego i łojotokowego zapalenia skóry,
  • leczenie chorób alergicznych skóry, grzybicy, łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry,
  • dermatoskopową ocenę znamion,
  • krioterapię zmian miejscowych,
  • badania histopatologiczne,
  • badania mikologiczne (w kierunku grzybicy).

 

Obecnie na bezpłatną poradę dermatologa w ramach ubezpieczenia społecznego, zgłosić się można do Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA w Gdańsku. W przypadku takiej potrzeby, placówka oferuje także konsultacje chirurgów onkologów i endokrynologów, a także pełną diagnostykę laboratoryjną, immunologiczną, bakteriologiczną i mykologiczną.

 

Aby skorzystać z wizyty konsultacyjnej, wystarczy zarejestrować się i umówić w dogodnym terminie (nie jest niezbędne skierowanie od lekarza rodzinnego). Rejestracja w Poradni możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 21:00.

 

Dane kontaktowe:

 

Klinika Zdrowia Kobiety

Gdańsk, Podwale Grodzkie 2B

Infolinia: 58 58 58 800

e-mail: rejestracja.gdansk@invicta.plPowrót do aktualności