Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

12 październik 2012
Dyżur psychologa

Poradzenie sobie z utratą dziecka to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu i najpoważniejszych wyzwań, przed którymi staje wiele par. Październik jest dla tych osób czasem szczególnym, 15 dnia tego miesiąca obchodzony jest bowiem Dzień Dziecka Utraconego. Z myślą o tych wszystkich, którzy doświadczyli utraty dziecka lub utraty nadziei na rodzicielstwo po nieudanych staraniach, w poniedziałek między 18:00 a 20:00, psycholog INVICTA, Aurelia Kurczyńska pełnić będzie dyżur telefoniczny.

 

Porada telefoniczna kierowana jest do osób, które dręczą pytania lub wątpliwości związane ze stratą dziecka lub utratą wiary, że możliwe jest zostanie rodzicem, które potrzebują porady czy życzliwego wsparcia lub które po prostu chciałyby  porozmawiać o swojej sytuacji ze specjalistą.

 

Konsultacja może pomóc osobom, które w ostatnim czasie przeżyły stratę oraz parom, które doznały wielu strat w trakcie długoletniego leczenia. Rozmowa może posłużyć lepszemu zrozumieniu ‘co się ze mną dzieje' i uświadomieniu sobie, że 'moje reakcje są normalne'. Rozważenie pozasomatycznych skutków straty może pomóc w zapoczątkowaniu prawidłowego przeżywania procesu żałoby.

 

Chodzi o przyzwolenie na doświadczanie bólu i żalu oraz pomoc w przystosowaniu się do nowej sytuacji. To także droga do zintegrowania danego przeżycia z całością życiowych doświadczeń.- mówi Aurelia Kurczyńska z Kliniki INVICTA w Gdańsku.

 

Konsultacja może też być pierwszym krokiem do poradzenia sobie z żalem z powodu utraty doświadczeń ciąży i porodu – w przypadku par, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o potomstwo. Urealnienie straty może okazać się istotne dla zamknięcia i przepracowania straty nadziei na dziecko, które się nie urodziło.

 

Porada daje również możliwość uzyskania wsparcia w poradzeniu sobie z napięciem czy z kryzysem psychologicznym – sytuacją trudną oraz wysoce stresogenną. To także okazja do omówienia wątpliwości oraz analizy wyboru własnych sposobów odreagowania uczuć, bez kierowania ich w kierunku partnera. W trakcie rozmowy będzie można uzyskać wskazówki dotyczące dalszych sposobów radzenia sobie ze stratą oraz nauczenia się nowych umiejętności.

 

I co najważniejsze, dzięki takiej rozmowie można zapobiec pogorszeniu się stanu zdrowia psychicznego, wynikającego z przedłużającego się w czasie leczenia stresu oraz przeciwdziałać bezpośrednim i odległym następstwom kryzysu psychologicznego – podkreśla psycholog INVICTA.

 

Aurelia Kurczyńska, psycholog z wieloletnim doświadczeniem pracujący na co dzień z parami borykającymi się z problemem niepłodności i nawracających poronień, będzie do dyspozycji Pacjentów w poniedziałek, 15 października w godzinach 18:00 – 20:00 pod numerem kom. 784 373 837.Powrót do aktualności