Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

03 październik 2012
Program In Vitro, w którym płacisz za efekt leczenia!

In vitro to dla wielu par jedyna szansa na własne potomstwo. Procedura zapłodnienia pozaustrojowego wiąże się jednak ze znacznymi kosztami i ryzykiem niepowodzenia. Od 1 października do 31 grudnia 2012 roku pacjenci mogą skorzystać z pierwszego w Polsce programu in vitro gwarantującego bezpieczeństwo finansowe.

 

W ramach projektu „In Vitro bez Ryzyka”, który uruchomiły Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA, para zrealizować może pełny program zapłodnienia pozaustrojowego, wraz z badaniami i konsultacjami lekarskimi w jego trakcie oraz procedurami zwiększającymi skuteczność leczenia. W przypadku niepowodzenia i nie uzyskania ciąży, pacjenci otrzymują zwrot kosztów programu.

 

In Vitro bez Ryzyka to swego rodzaju przełom. Zdajemy sobie sprawę, że wielu pacjentów ze względu na wysokie koszty leczenia ma obawy, czy zakończy się ono sukcesem. Medycyna nie jest im w stanie zagwarantować skuteczności, my jednak chcemy pomóc oddając pieniądze za program, jeśli się nie powiedzie. Dzięki temu para nadal może starać się o spełnienie marzeń o rodzicielstwie - mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, Kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA w Gdańsku i Warszawie.

 

Opłata za program „In Vitro Bez Ryzyka” wynosi 12.990 i obejmuje: program zapłodnienia pozaustrojowego IVF-ICSI, hodowlę zarodków do stadium blastocysty, badania w trakcie programu (hormonalne przed jego rozpoczęciem, przed zabiegiem pick-up, przed weryfikacją), konsultację anestezjologiczną oraz znieczulenie ogólne do zabiegu, konsultacje z psychologiem oraz wizyty weryfikacyjne i nadzór nad implantacją zarodków. Nie zawiera ona jedynie badań kwalifikacyjnych, infekcyjnych i anestezjologicznych, kosztów kwalifikacji oraz leków – antykoncepcyjnych oraz do stymulacji.

 

Jeśli program nie zostanie zakończony sukcesem, pacjenci otrzymują zwrot opłaty w wysokości 12.980 zł (pomniejszona jest ona o koszty administracyjne w wysokości 10 zł).

 

Program wymaga kwalifikacji. Kierowany jest do kobiet, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia i mężczyzn przed sześćdziesiątką. Para wykonać musi badania laboratoryjne (panie – AMH i kariotyp, zaś panowie – badanie fragmentacji DNA plemnika, kariotyp) oraz przejść pozytywnie konsultację lekarską.

 

In Vitro bez Ryzyka to dla pacjentów gwarancja skuteczności leczenia i komfortu psychicznego związanego z aspektem finansowym. Para płaci za program wyłącznie wtedy, gdy uzyska upragniony efekt – podkreśla profesor Łukaszuk.

 

Aby zgłosić się do programu In Vitro Bez Ryzyka wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: www.invitrobezryzyka.pl. Personel Kliniki skontaktuje się z pacjentem w ciągu dwóch dni roboczych od zgłoszenia, wyjaśni wątpliwości i ustali termin wykonania badań kwalifikacyjnych.Powrót do aktualności