Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

27 sierpień 2012
Program Zachowaj Płodność

Chemio- czy radioterapia niejednokrotnie ratuje życie ludzi chorych na nowotwór. Jednocześnie skutkiem tego rodzaju leczenia może być utrata lub znaczne obniżenie płodności. Aby pomóc młodym pacjentom onkologicznym, INVICTA w Gdańsku i Warszawie przygotowała specjalny program „Zachowaj płodność”.


Osoby przed i  w wieku prokreacyjnym chorujące na nowotwór często powracają do zdrowia, agresywna terapia może jednak trwale uszkodzić ich funkcje rozrodcze. Rozwiązaniem pozwalającym na zabezpieczenie płodności, jest mrożenie gamet i zarodków w specjalistycznym Banku. Pacjent, po wygranej z chorobą, może wykorzystać zdeponowany materiał i dzięki technikom wspomaganego rozrodu mieć dzieci.

 

U kobiet optymalną opcją jest również mrożenie tkanki jajnikowej. Metoda ta - po przeszczepie (retransplantacji) wyleczonej już pacjentce - umożliwia zarówno odzyskanie płodności (bez zastosowania technik wspomaganego rozrodu), jak i powrót normalnych funkcji hormonalnych.

 

W ramach Programu „Zachowaj płodność” pacjenci onkologiczni do 25 roku życia skorzystać mogą z bezpłatnej konsultacji w Klinice Leczenia Niepłodności i wykonać wybraną procedurę z rabatem 99,9% za symboliczną złotówkę. W zależności od sytuacji zdecydować się mogą na:

  • Mrożenie i przechowywanie przez rok tkanki jajnikowej
  • Mrożenie – depozyt z biopsji jądra i przechowywanie materiału przez rok
  • Mrożenie i przechowywanie przez rok komórek jajowych
  • Mrożenie i przechowywanie przez rok nasienia

Wyniki najnowszych badań naukowych dowodzą, że perspektywa możliwości założenia rodziny w przyszłości pozytywnie wpływa na proces leczenia u pacjentów onkologicznych.

 

- Lekarze onkolodzy - czemu nie można się dziwić - koncentrują się przede wszystkim na wyleczeniu pacjenta, nie zaś na jego przyszłości już po wygranej z chorobą. Często też nie mają też świadomości wszystkich możliwości, jakie obecnie oferuje medycyna w zakresie ochrony płodności. – podkreśla Krzysztof Łukaszuk, Kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. – Dlatego postanowiliśmy pomóc osobom zmagającym się z rakiem i zapewnić im możliwość posiadania potomstwa w przyszłości.


Aby skorzystać z programu „Zachowaj płodność” i zdeponować materiał, należy zgłosić się osobiście do Banku Komórek Jajowych, Nasienia i Zarodków INVICTA w Gdańsku lub Warszawie z dokumentacją medyczną. Pacjenci niepełnoletni powinni zgłosić się z prawnym opiekunem.

 

 Więcej informacjiPowrót do aktualności