Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

17 sierpień 2012
Zostań honorową dawczynią komórek jajowych

Leczenie coraz większej liczby niepłodnych par w Polsce wymaga korzystania z komórek jajowych dawczyń. Możesz pomóc im w spełnieniu marzenia o rodzicielstwie…


Oddanie komórek jajowych jest formą pomocy kobietom, borykającym się z niepłodnością ze względu na nieprawidłowe funkcjonowanie jajników. Kłopoty tego typu pojawić się mogą w związku z przedwczesnym wygaśnięciem czynności jajników, terapią przeciwnowotworową czy powikłaniami po operacjach na przydatkach. W wielu przypadkach wykorzystanie jajeczka innej kobiety rozwiązuje problem i pozwala parze na posiadanie własnego dziecka.

 

Honorową dawczynią komórek jajowych może zostać każda zdrowa kobieta w wieku od 18 do 35 lat. Ważne jest, by swoją decyzję podjęła świadomie – cały proces wymaga konsekwencji i kilku wizyt w specjalistycznym ośrodku. Na początku potencjalna honorowa dawczyni przechodzi szereg badań kwalifikacyjnych. Na podstawie ich wyników lekarze oceniają ogólny stan zdrowia pacjentki oraz wykluczają obciążenia genetyczne, groźne infekcje wirusowe czy problemy hormonalne. Równie istotna jest ocena rezerwy jajnikowej, czyli potencjału rozrodczego kobiety.

 

Jeśli nie ma przeciwskazań, dawczyni rozpoczyna etap stymulacji hormonalnej – dzięki podaniu odpowiednich leków, jej jajniki pobudzane są do intensywniejszej pracy. Następnie pacjentka przechodzi zabieg polegający na nakłuciu jajnika i pobraniu płynów z poszczególnych pęcherzyków jajnikowych (Graffa). W płynie pęcherzykowym znajdują się komórki jajowe, których część jest przekazywana potrzebującej parze. Biorczyni – po przejściu odpowiednich badań kwalifikacyjnych, potwierdzających jej zdolność do zajścia w ciążę – w tym samym czasie przygotowywana jest do podania zarodka.

 

Podarowanie kilku komórek może odmienić codzienność potrzebujących par i pozwolić im na realizację marzeń o potomstwie. Dla honorowej dawczyni nie niesie negatywnych konsekwencji zdrowotnych i prawnych. Biorcy mają wgląd jedynie do ogólnych danych nt. grupy krwi, koloru oczu i włosów, wzrostu czy wykształcenia. Dane osobowe dawczyni mogą być ujawnione tylko i wyłącznie na jej wyraźne życzenie.

 

Honorowe dawstwo komórek jajowych to niezwykły dar serca i nieoceniona pomoc dla niepłodnych par. Dawczyni zyskuje dodatkowo pakiet badań oraz kompleksową informację na temat swojego zdrowia, w trakcie całego procesu jest pod specjalistyczną opieką lekarską i psychologiczną oraz otrzymuje zryczałtowany zwrot kosztów poniesionych w związku z oddaniem komórki w wysokości 4000 zł. Zapraszamy do Europejskiego Banku Komórek Jajowych INVICTA!

 

Dowiedz się więcej: www.euroeggbank.euPowrót do aktualności