Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

10 październik 2011
Płodność w duszy

Coraz więcej par w Polsce i na świecie bezskutecznie stara się o dziecko. Choć medycyna przychodzi z pomocą ludziom marzącym o potomstwie, proces leczenia wymaga od nich determinacji i wewnętrznej siły. Niepłodność budzi niepokój i wiąże się z ogromnym stresem – warto zatem skorzystać z pomocy i zwiększyć swoje szanse na powodzenie leczenia. INVICTA w Gdańsku i Warszawie serdecznie zaprasza Pacjentów na spotkania grupy wsparcia.


Spotkania par leczących się w Klinice stanowią formę uzupełnienia postępowania medycznego, ukierunkowaną na zwiększenie skuteczności podjętych działań i jednocześnie na rozwój Pacjentów. Grupa wsparcia to mini społeczność, którą łączy podobieństwo wspólnych doświadczeń i przeżyć oraz cel, jakim jest posiadanie potomstwa.

 

Kontakt oraz dialog  w jej ramach  zapewnia uzyskanie niezbędnej pomocy i przyśpiesza adaptację w procesie leczenia niepłodności. Dzięki zrozumieniu i wzajemnej akceptacji, uczestnicy budują i umacniają poczucie własnej wartości, co przeciwdziała poczuciu wyobcowania oraz stanom depresyjnym - tak charakterystycznym dla trudnych życiowych momentów.

 

„Leczenie niepłodności to wyjątkowo ważny, ale też w pewnym sensie kryzysowy czas w życiu. Stany emocjonalne towarzyszące terapii mają niebagatelny wpływ na konstruktywne radzenie sobie z problemami, które w tym czasie trzeba rozwiązać.” – mówi Liliana Chrząszcz, psychoterapeuta prowadzący spotkania w Gdańsku.

 

Spotkania w grupie umożliwiają również wymianę informacji na temat codziennych doświadczeń i minimalizują poczucie osamotnienia. Wprowadzenie do rozmowy elementów edukacyjnych pomocne jest w procesie oswajania kryzysu związanego z niepłodnością i może korzystnie wpłynąć na samopoczucie. Uczestnicy spotkań mogą także lepiej poznać siebie i swoje potrzeby towarzyszące budowaniu rodziny.

 

„Im więcej zrozumienia dla sytuacji, w której się znajdujemy mamy w sobie, tym większe są szanse na powodzenie leczenia. Uczestnictwo w grupie wsparcia pozwala wypracować własne sposoby radzenia sobie z kryzysem, ułatwia też pokonywanie stanów lekowych czy bezsilności. Pomaga także odzyskać nadzieję i wiarę w sukces, jakim w tym wypadku jest ciąża. To wszystko przyczynia się do lepszego przyjmowania i pokonywania kolejnych etapów leczenia niepłodności" – podkreśla Liliana Chrząszcz.

 

Spotkania grupy wsparcia w Gdańsku odbywać się będą dwa razy w miesiącu w pierwszą i trzecią sobotę w godz. 10-11. Uczestnictwo możliwe jest po zgłoszeniu i odbyciu wstępnej rozmowy z psychoterapeutą. Swój udział w grupie wsparcia zgłosić można bezpośrednio w rejestracji Kliniki (III p. CH Madison, ul. Rajska 10, Gdańsk), dzwoniąc pod numer 58/ 721 32 38, 763 50 70, 600 439  697 bądź pisząc na adres: liliana.chrzaszcz@invicta.pl.

 

Spotkania w Warszawie odbywać się będą dwa razy w miesiącu w soboty w godzinach 10-11. Uczestnictwo w spotkaniu możliwe jest po zgłoszeniu i odbyciu wstępnej rozmowy z psychoterapeutą. Na wizytę należy zapisać się bezpośrednio w rejestracji lub dzwoniąc pod numer 022/892-93-60, 022/892-92-80, bądź pisząc pod adres: psycholog.waw@invicta.pl, sandra.nowacka@invicta.pl

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniach w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA!Powrót do aktualności