Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

12 sierpień 2011
Warsztaty relaksacyjne

Okres starania się o dziecko, a także terapii niepłodności jest dla wielu par czasem wyjątkowo trudnym, a jednocześnie rozwojowym. Stresowi związanemu z leczeniem niejednokrotnie towarzyszą obciążenia w pracy i niepokój wynikający z nowej sytuacji w związku. Dla wszystkich osób pragnących jeszcze lepiej radzić sobie z napięciem i presją, zrozumieć swoje emocje i nauczyć się korzystać z technik antystresowych, INVICTA przygotowała ofertę warsztatów relaksacyjnych. Cykl zajęć ruszy już w sierpniu.

 

Napięcie i stres pojawiające się w nowych lub trudnych sytuacjach życiowych są naturalnym zjawiskiem. Nie zawsze jednak łatwo zapanować nad ich poziomem i konsekwencjami zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Leczenie niepłodności w tym kontekście jest szczególnym wyzwaniem zarówno w aspekcie relacji, jak i reakcji organizmu. W radzeniu sobie ze stresem i trudnościami pomóc może zastosowanie technik relaksacyjnych i antystresowych.

 

Spotkania proponowane przez INVICTA kierowane są zarówno do Pacjentów Kliniki, jak i osób zainteresowanych samorozwojem. Podczas zajęć, prowadzonych przez doświadczonego psychoterapeutę, uczestnicy będą mogli doświadczyć kontaktu z własnymi potrzebami, ciałem, wyobraźnią oraz wyciszyć się i odprężyć. Poznają także metody redukcji stresu oraz relaksacji, w tym techniki wizualizacyjne. Oprócz wyciszenia i rozładowania napięcia, ćwiczenia tego typu dodatkowo wzmagają koncentrację oraz budują pozytywną wizję spostrzegania świata. Ich stosowanie szczególnie polecane jest parom przed inseminacją i podczas programu in vitro, może bowiem wpływać na sukces zabiegów.

 

Relaksacja jest jednym z najskuteczniejszych sposobów obniżania stresu. Regularne wykonywanie prostych ćwiczeń pozwala zredukować napięcie i odprężyć się. Poprawa samopoczucia i wewnętrzny spokój mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu – tym samym wspierają proces leczenia niepłodności. – podkreśla Liliana Chrząszcz, psychoterapeuta Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA w Gdańsku.

 

Aby wziąć udział w warsztatach z zakresu relaksacji i radzenia sobie ze stresem, należy skontaktować się z Klinika INVICTA w Gdańsku:

  • rejestracja telefoniczna: (58) 763 50 50 (70)
  • rejestracja osobista: INVICTA, ul. Rajska 10, Gdańsk lub ul. Podwale Grodzkie 2B, Gdańsk
  • rejestracja e-mail: rejestracja.gdansk@invicta.pl 

Serdecznie zapraszamy do Kliniki INVICTA w Gdańsku!Powrót do aktualności