Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

20 styczeń 2008
Ocena rezerwy jajnikowej - nowe badania w Klinice INVICTA

Informujemy, że w Laboratoriach Medycznych INVICTA istnieje możliwość wykonania badań w kierunku oceny rezerwy jajnikowej. Badania te szczególnie przydatne są u kobiet decydujących się na późne macierzyństwo oraz borykających się z problemami niepłodności. 

 

Pod pojęciem oceny rezerwy jajnikowej kryje się oszacowanie z jaką siłą będzie odpowiadać jajnik na leki podawane w stymulacji. Jest to szczególnie ważne w stymulacji do programu zapłodnienia pozaustrojowego (IVF), ponieważ pozwala trafnie dobrać dawkę gonadotropin używanych w stymulacji. Przez wiele lat głównym parametrem szacującym rezerwę jajnikową był pomiar FSH z pierwszych dni cyklu. W ostatnich latach zwrócono uwagę, że markerami dokładniejszymi niż FSH w przewidywaniu odpowiedzi jajników są tzw.

 

Anty-Müllerian Hormon (AMH) oraz Inhibina B. Biorąc więc pod uwagę najnowsze doniesienia o ich roli w ocenie rezerwy jajnikowej postanowiliśmy wprowadzić ocenę stężeń AMH oraz Inhibiny B w rutynowej diagnostyce hormonalnej. Pozwoli to nam na oszacowanie jak dana pacjentka może odpowiadać na stymulacje jajników. Ma to szczególne znaczenie w przygotowaniu pacjentek przed stymulacją do IVF, ale będzie również pomocne przy każdej stymulacji jajników, np. przed zabiegiem inseminacji (IUI).

> anty-Műllerian (AMH)
> Inhibina B

Zapraszamy.Powrót do aktualności