Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

28 czerwiec 2011
Laser na żylaki

Choroba żylakowa dotyka ponad połowy populacji dorosłych Polaków. Bagatelizowanie problemu może mieć groźne konsekwencje dla zdrowia i codziennego funkcjonowania, dlatego zawczasu warto pomyśleć o leczeniu. Zastosowanie innowacyjnej metody laserowej umożliwia szybkie i bezbolesne usunięcie żylaków. Klinika Anti-Aging INVICTA w Gdańsku zaprasza Pacjentów na konsultacje i zabiegi przy użyciu laserów.

 

Żylaki czyli chorobowo poszerzone naczynia żylne pojawić się mogą na nogach, twarzy, dekolcie, a nawet w odbycie. Choroba przybierać może różne formy i stopnie zaawansowania, od pajączków, czyli cieniutkich czerwonych lub niebieskich żyłek do znacznych zmian zniekształcających powierzchnię skóry.

 

Przyczyny żylaków

Do powstawania żylaków przyczynia się siedzący tryb życia, otyłość, narażenie na długotrwałe oddziaływanie ciepła oraz brak ruchu. Zmiany mogą pojawić się w czasie ciąży, a także w wyniku urazu lub przebytych kuracji hormonalnych. Ryzyko pojawienia się żylaków wzrasta też wraz z wiekiem. Eksperci nie wykluczają również wpływu na ich powstawianie uwarunkowań genetycznych.

Żylaki powstają w skutek postępującej nieszczelności zastawek, które są najważniejszym elementem żyły pilnującym wymuszonego przepływy krwi do serca. Wzrastające ciśnienie w układzie żylnym wskutek nieszczelności zastawek doprowadza do rozdęcia żył poniżej i rozwoju choroby.

W przypadkach nieleczonych żylaków dojść może do powstania stanu zapalnego, brązowych przebarwień i bardzo trudnego do leczenia owrzodzenia żylnego. W skrajnych przypadkach Pacjentom grozi też zakrzepowe zapalenie żył.

 

Leczenie z zastosowaniem laserów

Dotychczas najpopularniejszym rozwiązaniem problemu było leczenie zachowawcze (maści zmniejszające obrzęki), farmakologiczne (podawanie preparatów uszczelniających naczynia krwionośne) oraz operacyjne. Obecnie medycyna proponuje również inne, skuteczne metody, przy zastosowaniu laserów czy pianki.

Laserowe leczenie żylaków jest metodą małoinwazyjną, która polega na wprowadzeniu do żyły cienkiego  jednorazowego cewnika oraz światłowodu. Światło lasera powoduje zamknięcie żyły. Zabieg jest prawie bezbolesny i nie pozostawia widocznych śladów (np. w postaci blizn), jak w przypadku klasycznego leczenia operacyjnego. Terapia laserowa wymaga krótkiego pobytu w szpitalu, dolegliwości po zabiegu ustępują zaś szybko, już po kilku dniach.

Leczenie żylaków nóg polega na wprowadzeniu do światła naczynia jednorazowego aplikatora, który pod wpływem impulsów fali wysokiej częstotliwości zamyka żyły. Komputerowo sterowana dawka energii zapobiega oparzeniom skóry, pozytywnie wpływając na efekt kosmetyczny zabiegu. Metodę łączy się ze skleroterapią piankową – nieoperacyjną metodą, polegającą na podaniu do żyły leku powodującego zamykanie naczyń. Skuteczność zabiegów szacuje się na 98%.

W przypadku żylaków odbytu, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Polega on na zamknięciu naczyń dawką energii przy pomocy jednorazowego aplikatora z wkłucia - bez żadnych nacięć. Niska temperatura zabiegu (ok. 70 stopni) i sterowanie komputerowe zapobiega powikłaniom charakterystycznym dla innych procedur (ból, zapalenie żył). Skuteczność zabiegów wynosi nawet 97%.

 

Kwalifikacje i przeciwskazania

Kwalifikacji do wykonania zabiegu dokonuje lekarz uwzględniając typowe wskazania do leczenia oraz indywidualne uwarunkowania zdrowotne, a jeśli to możliwe także preferencje pacjenta. 

Przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego leczenia żylaków mogą być:

  • niewydolność serca, wady zastawkowe,
  • nadciśnienie płucne,
  • wszczepiony rozrusznik serca lub stent,
  • zaawansowania niewydolność tętnic obwodowych,
  • przebyte lub aktywne zmiany zakrzepowo - zatorowe,
  • zakrzepy lub zrosty w leczonym naczyniu,
  • przeciwwskazania anestezjologiczne.

Gdzie się zgłosić?

Zbieg powinna poprzedzić szczegółowa konsultacja lekarska. Podczas spotkania lekarz dokonuje wywiadu, badania i kieruje Pacjenta na leczenie laserowe. Aby ustalić dogodny termin spotkania i zabiegów, wystarczy skontaktować się z Kliniką Anti-Aging INVICTA:

  • rejestracja telefoniczna: tel. 58 763 14 41
  • rejestracja osobista: INVICTA, ul. Rajska 10, Gdańsk
  • rejestracja elektroniczna: rejestracja.gdansk@invicta.pl

Zabiegi usuwania żylaków z zastosowaniem laserów wykonywane będą w Klinice Anti-Aging INVICTA, przy ul. Rajskiej 10 w Gdańsku.

 

Serdecznie zapraszamy do Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku!Powrót do aktualności