Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

24 maj 2011
Mamo, pomyśl co jesz!

Odpowiednio zrównoważona i bogata w cenne składniki pokarmowe dieta ma dla kobiet planujących powiększenie rodziny zasadnicze znaczenie. Sposób odżywiania jeszcze istotniejszy staje się w okresie ciąży i po porodzie, gdy zdrowie i odpowiednie samopoczucie kobiety wpływa na rozwój dziecka. O tym, jak dostosować nawyki żywieniowe do zmieniających się potrzeb organizmu wszystkie przyszłe i ‘świeżo upieczone’ mamy porozmawiać mogą z okazji Dnia Matki z dietetykiem podczas bezpłatnych konsultacji w INVICTA Warszawa.


Celem spotkania jest uświadomienie kobietom starającym się o potomstwo, będącym w ciąży oraz karmiącym znaczenia sposobu odżywiania dla zdrowia ich samych oraz dziecka. Jeszcze przed planowanym poczęciem należy odpowiednio przygotować organizm – zadbać o optymalną ilość składników odżywczych (zwłaszcza kwasu foliowego) oraz zmianę trybu życia.

 

Nieregularne, jednorodne posiłki w ciągu dnia, stres czy przemęczenie mogą negatywnie wpłynąć na starania o upragnionego potomka. Z kolei kobiety dbające o kondycję fizyczną i zbilansowaną, pełnowartościową dietę mogą zwiększyć swoje szanse na zostanie matką. Konsultacja dietetyczna w tym okresie pozwoli zaplanować najlepszy sposób postępowania.

 

Podczas spotkań będzie można również porozmawiać ze specjalistą na temat odżywiania w ciąży oraz podczas karmienia. Dietetyk odpowie na pytania dotyczące najważniejszych dla rozwoju płodu składników odżywczych oraz zwierających je produktów. Pomoże także określić optymalne założenia diety – z jednej strony zapewniającej niezbędne składniki odżywcze dla rozwijającego  się dziecka, z drugiej zaś – pozwalającej młodej mamie zachować atrakcyjny wygląd i wzmocnić organizm.

 

„Choć zależność między odżywianiem a zdrowiem jest powszechnie znana, wiele kobiet zaczyna zastanawiać się nad tym, co je dopiero, gdy myśli o macierzyństwie. Staram się namawiać pacjentki planujące ciąże lub już spodziewające się potomstwa do refleksji także nad tym, jaki tryb życia prowadzą. Dobra dieta w parze z odpowiednim podejściem do siebie przynosi najlepsze rezultaty.” – podsumowuje Ilona Cichecka, dietetyk INVICTA Warszawa.


Aby wziąć udział w Promocji i umówić się na bezpłatną wizytę, wystarczy skontaktować się z Kliniką INVICTA Warszawa w okresie od 25 maja do 2 czerwca 2011r.:

  • rejestracja telefoniczna: tel. 22 892 93 60; 22 892 92 80
  • rejestracja osobista: Klinika Zdrowia Kobiety INVICTA, ul. Złota 6, 00-019 Warszawa
  • rejestracja elektroniczna: rejestracja.warszawa@invicta.pl .

 Z bezpłatnych konsultacji skorzystać można między 26 maja a 15 czerwca 2011 r.

 

Serdecznie zapraszamy do Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA!

 Powrót do aktualności