Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

24 maj 2011
Mamo, zadbaj o stan ducha!

Dobre samopoczucie, równowaga i komfort psychiczny każdej przyszłej mamy mają zgodnie z opinią naukowców znaczący wpływ na przebieg ciąży oraz zdrowie nowonarodzonego dziecka. To także czynniki bardzo często decydujące o jakości rodzinnego życia. Z myślą o wszystkich paniach planujących lub spodziewających się potomstwa oraz tuz po narodzinach dziecka, z okazji Dnia Matki, INVICTA Gdańsk organizuje bezpłatne konsultacje z psychoterapeutą.

 

Celem indywidualnych spotkań będzie zwiększenie świadomości kobiet w zakresie zmian życiowych towarzyszących ciąży i narodzinom dziecka. Nazwanie czy rozeznanie w trudnościach może przynieść ulgę i pewność co do właściwej opieki nad dzieckiem oraz nowej sytuacji rodzinnej. Spotkania będą mogły dotyczyć umiejętności radzenia ze stresem czy innymi ważnymi stanami towarzyszącymi ciąży, narodzinom dziecka jak i opieki nad nim. Ich założeniem jest również rozbudzenie twórczego potencjału uczestniczek i ich samorozwój.

 

Okres ciąży i połogu jest dla przyszłej mamy dużym wyzwaniem. Zmiany hormonalne, relacje z partnerem, podejmowanie przygotowań do przyjęcia nowego członka rodziny, w końcu pierwsze miesiące po narodzinach dziecka wiążą się często ze stresem i wątpliwościami. Chcemy wesprzeć kobiety w tym ważnym dla nich momencie, tak by mogły w pełni go wykorzystać i się nim cieszyć. – podkreśla Liliana Chrząszcz, psychoterapeuta INVICTA.

 

Podczas spotkań przyszłe i ‘świeżo upieczone’ mamy będą mogły porozmawiać ze specjalistą na temat zmian zachodzących w ciele ciężarnej kobiety, wyzwań i trudności, związanych z powiększeniem rodziny, nadziei i pytań, które rodzą się w tym okresie czy relacji w związku. Rozmowa na temat samopoczucia kobiety w tym czasie czy rozeznanie w trudnościach może zaowocować zmniejszeniem stresu, który towarzyszy pojawieniu się nowych sytuacji życiowych.

 

Szkoła Rodzenia bardzo dobrze przygotowuje nas do tego, jak opiekować się dzieckiem, ale kładzie głównie nacisk na aspekty techniczne i organizacyjne. Tymczasem – co wiem z własnego doświadczenia – młoda mama potrzebuje także wsparcia w zakresie samopoczucia i wchodzenia w nową rolę – podkreśla pani Monika, młoda mama korzystająca ze wsparcia psychologa w czasie ciąży.

 

Aby wziąć udział w Promocji i umówić się na bezpłatną wizytę, wystarczy skontaktować się z Kliniką INVICTA Gdańsk w okresie od 26 maja do 2 czerwca 2011r.:

  • rejestracja telefoniczna: tel. 58 763 50 50 (70), 58 721 32 38
  • rejestracja osobista: Klinika Zdrowia Kobiety INVICTA, ul. Podwale Grodzkie 2B, Gdańsk
  • rejestracja elektroniczna: rejestracja.gdansk@invicta.pl .

 

Z bezpłatnych konsultacji skorzystać można między 26 maja a 15 czerwca 2011 r.

 

Serdecznie zapraszamy do Klinik Zdrowia Kobiety INVICTA!Powrót do aktualności