Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

06 maj 2011
Nie taki ginekolog straszny – spotkania dla dziewcząt w Klinice INVICTA Gdańsk

Dlaczego pierwsza wizyta u ginekologa jest tak ważna? Jak pokonać lęk i wstyd przed intymnym badaniem? W jaki sposób dbać o siebie w okresie wchodzenia w dorosłość? – na te i inne pytania młodych kobiet odpowiedzą eksperci z Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA Gdańsk.  INVICTA zaprasza na warsztaty w ramach Programu INVICTA UNIVERSITY wszystkie zainteresowane szkoły i instytucje edukacyjne.


Program skierowany jest do uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 15 - 18 lat. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz uświadamianie roli lekarza ginekologa w opiece zdrowotnej kobiety. Zajęcia odbywają się w Klinice INVICTA – przy ul. Podwale Grodzkie 2B w Gdańsku. Prowadzone są przez specjalistę ginekologii i położnictwa. Spotkania mogą być realizowane w ramach godzin wychowawczych lub zajęć z przygotowania do życia w rodzinie.

 

W trakcie warsztatu omawiane są zagadnienia związane z problemami okresu dojrzewania, dbaniem o zdrowie i higienę kobiecego ciała, seksualnością i profilaktyką chorób przenoszonych drogą płciową. Uczestniczki spotkań mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące sfery płciowej, zagadnień związanych z rozwojem i dojrzewaniem, pierwszej wizyty u lekarza ginekologa oraz zasad funkcjonowania gabinetu ginekologicznego.

 

 „Dziewczęta wchodzące w okres dojrzewania często borykają się w wieloma wątpliwościami związanymi ze zmianami zachodzącymi w ich ciele. Obawiają się spotkania z lekarzem ginekologiem, bo ich wiedza na temat tego, jak przebiega wizyta i jakie ma znaczenie dla zdrowia jest niekompletna. Podczas zajęć w Klinikach INVICTA mogą na własne oczy zobaczyć gabinet i w intymnej atmosferze porozmawiać ze specjalistą. ” – mówi dr Ewa Paszkiewicz, lekarz ginekolog prowadzący zajęcia.

 

Zainteresowane udziałem w programie dla dziewcząt szkoły i placówki edukacyjne mogą kontaktować się z  Agnieszką Antoszkiewicz, pod nr tel: +48.602.466.260 lub +48.668.141.036. Udział w Programie INVICTA UNIVERSITY jest bezpłatny.Powrót do aktualności