Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

08 kwiecień 2011
Bezpłatne zabiegi redukcji zmarszczek w INVICTA

14 kwietnia  br w Klinice Anti-Aging INVICTA odbędą się kwalifikacje do bezpłatnych zabiegów redukcji zmarszczek mimicznych. Zabiegi zostaną przeprowadzone w ramach szkolenia dla lekarzy specjalistów medycyny estetycznej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do rejestrowania się i umówienia na spotkanie kwalifikacyjne.

 

Zmarszczki mimiczne


Nie zawsze dodają urody, a niejednokrotnie niekorzystnie zmieniają wygląd - pod wpływem często powtarzanych grymasów czy min, także u osób młodych, szybko tworzą się zmarszczki mimiczne. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw problemowi,  proponując zabiegi wygładzające zmarszczki i przywracające świeżość skórze. W ich ramach najczęściej wykorzystuje się mieszanki zawierające toksynę botulinową typu A. Klinika Anti - Aging INVICTA w Gdańsku wprowadza nowy, innowacyjny preparat botulinowy i zaprasza na bezpłatne zabiegi w ramach szkolenia dla specjalistów.

 

Jak działa toksyna botulinowa


Toksyna botulinowa typu A jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym. Medycyna wykorzystuje jej właściwości, aby zminimalizować efekty starzenia się skóry, a także w ramach działań profilaktycznych. Najczęściej substancję stosuje się w zabiegach wygładzających – toksyna botulinowa blokuje bowiem czasowo przekaźniki nerwowo-mięśniowe, powodując rozluźnienie w miejscu wstrzyknięcia i efekt redukcji zmarszczek.

 

Dlaczego warto


Zastosowanie nowoczesnych preparatów zawierających toksynę botulinową typu A przynosi szybkie i długotrwałe (nawet do 6 miesięcy) efekty odmłodzenia skóry. Jednocześnie zabieg jest krótki, bardzo bezpieczny i małoinwazyjny. Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana we wskazane miejsce. Blokując przechodzenie do mięśni twarzy  bodźców z nerwów, przeciwdziała ona marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w efekcie sprzyja wygładzeniu zmarszczek.W ramach szkolenia w Klinice AntiAging INVICTA zabiegi wykonywane są bezpłatnie.

 

Wskazania i zabieg


Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej stosuje się w terapii zmarszczek mimicznych twarzy, szczególnie okolicy czoła czy brwi oraz w celu likwidacji tzw. kurzych łapek. Rzadziej natomiast preparat podaje się w okolice ust, brody, szyi oraz fałdów nosowo-wargowych.

Zabieg wykonany zostanie z zachowaniem najwyższych standardów medycznych stosowanych w Klinikach INVICTA. W jego trakcie lekarz, po uprzednim przygotowaniu Pacjenta, wstrzyknie preparat we wskazane okolice twarzy.

Ostateczny efekt zabiegu z toksyną botulinową widoczny jest dopiero po 2-4 dniach. Przez kilka godzin po zabiegu nie można się schylać ani kłaść, a także dotykać ostrzykniętego miejsca, bo botulina może się przemieścić. Zabieg należy powtarzać, ale bardzo często jego skutkiem jest oduczenie się nawykowego marszczenia czoła, czy nosa.

 

Przeciwwskazania i powikłania


Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny, a działanie wykorzystywanego leku jest całkowicie odwracalne. Przeciwwskazaniem do zabiegu są problemy limfatyczne w okolicach oczu, tzw. worki pod oczami. W takim przypadku po zabiegu przepływ limfy może być jeszcze bardziej utrudniony. Preparatu zawierającego toksynę botulinową nie należy stosować także przy jednoczesnym zażywaniu takich leków jak: aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylaminy, cyklosporyny, tubokuraryny, pankuronium-y, galaminy, linkomycyny, tetracykliny, polimyksyny. Do innych przeciwwskazań można zaliczyć zaburzenia w pracy nerwów, ciążę, karmienie piersią, miejscowe infekcje skóry oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Bezpłatne zabiegi


Zabiegi będą wykonywane podczas szkolenia prowadzonego dla profesjonalistów – lekarzy medycyny estetycznej z co najmniej 2 letnią praktyką w tej specjalizacji. Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2011.

W celu przejścia procesu kwalifikacji, należy skontaktować się z Kliniką i umówić na spotkanie z lekarzem specjalistą:

  • Rejestracja osobista: ul. Rajska 10, Gdańsk (C.H. Masidon, III piętro)
  • Rejestracja telefoniczna: 58 763 14 41.

Wizyta kwalifikacyjna potrwa ok. 10 min.W jej trakcie lekarz oceni stan zdrowia Pacjenta i określi, czy może on uczestniczyć w zabiegu. Zakwalifikowana osoba zostanie poproszona o pisemne potwierdzenie zgody na swój udział w szkoleniu i otrzyma szczegółowe informacje organizacyjne.

 

Spotkania kwalifikacyjne odbywać się będą w Klinice Anti - Aging INVICTA w Gdańsku przy ul. Rajskiej 10 (CH Madison, III p.), 14 kwietnia 2011 w godzinach 12:00-17:00.

 

Zapraszamy do Kliniki Anti - Aging INVICTA!Powrót do aktualności