Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

04 marzec 2011
Mammografia ratuje życie – zrób bezpłatne badanie

Symbol różowej wstążki jest już powszechnie znany – profilaktyka raka piersi jest często jedynym sposobem, by wygrać z chorobą. Rak piersi jest najbardziej powszechnym nowotworem kobiecym, który wcześnie wykryty może być całkowicie wyleczalny. W ramach programu profilaktycznego NFZ, INVICTA Gdańsk zaprasza Panie miedzy 50 a 69 rokiem życia na bezpłatną mammografię.

 

Pierwszym i podstawowym krokiem pozwalającym na szybką i wiarygodną diagnozę nowotworu piersi jest wykonanie mammografii. Jest to badanie radiologiczne, umożliwiającewykrycie zmian nowotworowych w blisko 80% przypadkach. Mammografia jest bezbolesna (Pacjentka może jedynie odczuwać lekki dyskomfort) i bezpieczna dla zdrowia (poziom promieniowania jest nieznaczny), a jej wyniki mogą uratować życie.

 

Kobietom w wieku 25 – 35 lat zaleca się w ramach profilaktyki badanie USG piersi. Mammografia przeznaczona jest przede wszystkim dla kobiet dojrzałych. Dotyczy to zwłaszcza Pań, które ukończyły 50 rok życia. W tej grupie ryzyko zachorowania na raka gwałtownie wzrasta, stąd media tak często poruszają temat profilaktyki. Badania profilaktyczne wykrywające zmiany chorobowe we wczesnym etapie i umożliwiają szybkie podjęcie działań leczniczych.

 

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi Kliniki INVICTA w Gdańsku realizują badania mammograficzne. Program skierowany jest do wszystkich kobiet w wieku między 50-69 lat i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywała badania mammograficznego w ramach profilaktyki NFZ.

 

Aby skorzystać z Programu i umówić się na dogodny termin badania, wystarczy skontaktować się z Kliniką INVICTA Gdańsk:

  • Rejestracja osobista: INVICTA, ul. Rajska 10, Gdańsk
  • Rejestracja telefoniczna: tel. 58 763 50 50, 58 763 50 70, 50 721 32 38

Klinika INVICTA znajduje się w czołówce rankingów pracowni mammograficznych - po audycie przeprowadzonym przez Cantralny Ośrodek Koordynujący zajęła 13 miejsce (na 254). Zapraszamy do Kliniki INVICTA i wzięcia udziału w Programie.

 

Zadbaj o siebie i zrób mammografię – może uratować także Twoje życie!Powrót do aktualności