Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
 

Aktualności

25 luty 2011
Nowoczesne badania nasienia w Laboratoriach Medycznych INVICTA

Najnowsze badania nasienia umożliwiają określenie potencjału prokreacyjnego mężczyzny i dokładne zdiagnozowanie podłoża jego ewentualnych problemów z płodnością. W lutym Laboratoria Medyczne INVICTA wprowadziły trzy nowoczesne badania pozwalające na kompleksową i zaawansowaną naukowo diagnostykę nasienia. Poza standardowymi procedurami badawczymi w ofercie INVICTA znalazły się badanie morfologii plemników pod dużym powiększeniem (MSOME), test hypoosmotyczny HOS oraz rozszerzone badanie SOME+HOS.

 

Ocena nasienia należy do podstawowych badań diagnostycznych, których celem jest ustalenie przyczyn niemożności posiadania potomstwa. W ok. 40% przypadków niepłodności partnerskiej spowodowana jest nieprawidłowościami w ilości, budowie lub funkcji plemników. Prawidłowe określenie podłoża problemów z zajściem w ciążę umożliwia zaplanowanie odpowiedniego, skutecznego postępowania medycznego.

 

Specjalistyczne badania nasienia pozwalają na:

  • ocenę ilości i jakości plemników mężczyzny
  • określenie szans Pacjenta na posiadanie potomstwa w drodze naturalnego poczęcia
  • zdiagnozowanie przyczyny problemów z poczęciem dziecka
  • w przypadku nieprawidłowości nasienia, określenie najskuteczniejszej ścieżki postępowania medycznego

Nowe badania nasienia w INVICTA

 

1. Badanie morfologii plemników pod dużym powiększeniem MSOME

(Motile Sperm Organelle Morphology Examination) polega na ocenie morfologii plemników pod dużym powiększeniem. Diagnostyka tą metodą  pozwala na uwzględnienie struktur wewnątrzkomórkowych plemników, między innymi obecności wakuoli i ich wielkości. Istnieje związek pomiędzy obecnością wakuoli, a uszkodzeniem chromatyny jądrowej plemnika. Duże wakuole mogą sugerować aberracje chromosomalne i uszkodzenie DNA.

Badanie wykonywane jest w celu kwalifikacji pacjenta do procedury wspomaganego rozrodu IMSI-MSOME.

 

2. Test hypoosmotycznego HOS

(Hypo-osmotic Swelling Test - badanie rozszerzone) pozwala na ocenę żywotności plemników, a także na analizę prawidłowości budowy ich błony komórkowej. W środowisku hypoosmotycznym woda przechodzi przez półprzepuszczalną błonę komórkową plemnika do jego wnętrza powodując zwijanie się witki. Reakcja ta zachodzi tylko w żywych plemnikach, które posiadają integralną błonę komórkową.

Badanie wykonywane jest  w celu identyfikacji plemników żywych, uwzględnia ono także typ reakcji witki plemnika po inkubacji  w środowisku hypoosmotycznym.

 

3. Rozszerzone badanie nasienia SOME+HOS

polega na ocenie morfologii główki plemnika i jej struktur wewnętrznych, a także na ocenie reakcji witki w środowisku hypoosmotycznym. Badanie wykonywane jest pod dużym powiększeniem.

Badanie wykonywane jest w celu kwalifikacji pacjenta do procedur wspomaganego rozrodu.

 

Aby wykonać badania, należy skontaktować się z INFOLINIĄ KLINIKI INVICTA

  • rejestracja telefoniczna: (58) 58 58 800            

 

Warto również zasięgnąć porady lekarza androloga, który pomoże w wybraniu odpowiedniej diagnostyki i zinterpretuje wyniki.

 

Zapraszamy do Klinik INVICTA!

 Powrót do aktualności