Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online

Bezpieczeństwo i standardy medyczne

 

INVICTA w sposób szczególny dba o bezpieczeństwo i wysokie standardy medyczne. W Szpitalach Jednodniowych INVICTA wdrażamy nowoczesne narzędzia, dzięki którym nasi Pacjenci moga czuć się komfortowo i pewnie.

 

Zgodnie z realizowaną w firmie polityką jakości, dokładamy wszelkich starań, by usługi medyczne świadczone były w sposób bezpieczny i kompenetny, przez personel o wysokich kwalifikacjach, we właściwy sposób, w odpowiednim czasie, w przyjaznym otoczeniu oraz z pożądanym efektem.

Okołooperacyjna Karta Kontrolna

 

Okołooperacyjna Karta Kontrolna została stworzona z inicjatywy Światowego Sojuszu na Rzecz Bezpieczeństwa Pacjentów (World Alliance for Patient Safety) i we wsparciu polskiego Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. W ubiegłym roku została wdrożona w Szpitalu Jednodniowym INVICTA w Warszawie.


Celem wykorzystania Okołooperacyjnej Karty Kontrolnej jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów, ale również budowanie i wzmacnianie kultury organizacyjnej, w której bezpieczeństwo jest wartością naczelną. Wprowadza ona procedury weryfikujące przejście przez wszystkie etapy, istotne podczas przygotowania, realizacji i zakończenia zabiegu. Dzięki temu zminimalizowaniu ulega ryzyko powikłań i zagrożeń dla życia operowanych osób.


Okołooperacyjna Karta Kontrolna wdrażana jest dobrowolnie przez placówki szczególnie zainteresowane zapewnieniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa pacjentom operacyjnym, a także ośrodki dążące do zapobiegania powikłaniom pozabiegowym.


W ramach Karty Kontrolnej zabieg operacyjny podzielony został na trzy fazy, odpowiadające konkretnym etapom realizacji procedury zabiegowej. Wyróżniono w niej (1) czynności wykonywane przed podaniem znieczulenia, (2) po podaniu znieczulenia, a jeszcze przed wykonaniem nacięcia oraz (3) działania w fazie zakończenia operacji, przed wywiezieniem pacjenta z sali operacyjnej.

 

Odpowiednio wskazany i przeszkolony Koordynator Karty weryfikuje, czy w każdej fazie dopełnione zostały wszystkie wymogi, zebrane odpowiednie informacje, sprawdzone wyposażenie i zabezpieczenie zabiegu. Dodatkowo Karta uwzględnia także aspekt komunikacji w ramach zespołu zabiegowego.


Dowiedz się więcej na temat Okołooperacyjnej Karty Kontrolnej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

INVICTA WARSZAWA
Złota 6, tel. 58 58 58 800

INVICTA GDAŃSK

Rajska 10, tel. 58 58 58 800

BIURO ZARZĄDU

Polna 64
81-740 Sopot
tel. 58 58 58 810
invicta@invicta.pl

MEDYCYNA ESTETYCZNA - NOWOŚĆ

Zapraszamy do Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku.
Medycyna Estetyczna
Zabiegi Lecznicze
Kosmetyka Profesjonalna.


więcej