Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online
nowotwory

Kariotyp z amniocytów

Metoda: hodowle komórkowe
Czas oczekiwania na wynik: 21 dni
Materiał biologiczny: komórki płynu owodniowego (amniocyty)
Uwagi: Badanie to wykonywane jest tylko na zlecenie lekarza. Tydzień ciąży, w którym ma być wykonany zabieg amniopunkcji wyznacza lekarz. Materiał (płyn owodniowy) pobiera lekarz – drogą amniopunkcji.
Opis badania: Metoda hodowli: hodowla amniocytów w specjalnych pożywkach bogatych w czynniki wzrostowe
Metoda analizy chromosomów: analiza metafaz barwionych metodą prążków G
Interpretacja wyniku: Amniopunkcja (amniocenteza) to pobranie płynu owodniowego z pęcherza płodowego przez nakłucie powłok brzusznych pod kontrolą USG. Pobrany płyn owodniowy w ilości ok. 10-15 ml jest barwy jasnożółtej i zawiera złuszczone komórki płodu.
Badanie cytogenetyczne kariotypu komórek wód płodowych to metoda zaliczana do diagnostyki prenatalnej, która pozwala na wczesne (16-18 tydzień ciąży) wykrycie zmian chromosomowych, których obecność może powodować wystąpienie u noworodka licznych, ciężkich wad rozwojowych, które prowadzą najczęściej do jego przedwczesnej śmierci.
Wskazaniem do wykonania amiopunkcji są wady rozwojowe płodu obserwowane w badaniu USG, nieprawidłowe testy biochemiczne oraz zwiększone ryzyko wystąpienia aberracji u płodu (wiek ciężarnej powyżej 35 roku życia; wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej u płodu lub dziecka, stwierdzenie nosicielstwa zrównoważonej translokacji lub inwersji u ciężarnej albo ojca dziecka).
Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

LABORATORIA MEDYCZNE SOPOT
Polna 64, Sopot, tel. 58 58 58 800
sekretariat.laboratorium@invicta.pl


LABORATORIA MEDYCZNE WARSZAWA
Złota 6, tel. 58 58 58 800
laboratorium.warszawa@invicta.pl

Sprawdź wyniki online!

Serwis MEDIPOINT to miejsce, dzięki któremu masz dostęp do wyników swoich badań laboratoryjnych poprzez internet z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze!


Dowiedz się więcej!

MEDYCYNA ESTETYCZNA - NOWOŚĆ

Zapraszamy do Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku.
Medycyna Estetyczna
Laseroterapia
Kosmetyka Profesjonalna.


więcej...