Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online
nowotwory

Mycoplasma hominis - detekcja DNA

Metoda: Real Time PCR
Czas oczekiwania na wynik: 14 dni
Materiał biologiczny: Wymaz do badań molekularnych
Przygotowanie Pacjenta do badania: Przed pobraniem materiału pacjent powinien zachować 7 dni przerwy po leczeniu antybiotykiem doustnym oraz 5 dni przerwy po leczeniu środkiem do miejscowym (np. globulki dopochwowe). Bezpośrednio przed pobraniem wymazu nie powinno się stosować zabiegów higienicznych z użyciem środków odkażających, dopochwowych preparatów leczniczych oraz zrezygnować ze współżycia płciowego. Nie pobierać materiału podczas miesiączki. Zaleca się pacjentowi nie oddawanie moczu przez godzinę przed oddaniem materiału. Podczas mikcji komórki nabłonkowe potencjalnie zawierające patogeny zostają wypłukane z cewki moczowej.
Opis badania: Badanie polega na wykryciu obecności DNA bakterii Mycoplasma hominis w badanym materiale przy zastosowaniu techniki Real-Time PCR.

Mycoplasma hominis jest bakterią należącą do mykoplazm płciowych - bakterii charakteryzujących się brakiem ściany komórkowej bytujących na błonach śluzowych układu moczowo – płciowego człowieka. W niektórych przypadkach bakteria ta może prowadzić do zmian chorobowych w obrębie układu moczowo – płciowego prowadząc do zapalenia cewki moczowej u mężczyzn oraz jajników i jajowodów u kobiet. Dodatkowo infekcja Mycoplasma hominis może prowadzić do zmniejszenia liczby i ruchliwości oraz upośledzenia budowy plemników. Konsekwencją infekcji Mycoplasma hominis może być niepłodność. Zakażenie bakteryjne, zwykle przebiegające bezobjawowo, przenosi się drogą kontaktów płciowych. W przypadku wystąpienia objawów dochodzi do bólu i pieczenia okolic cewki moczowej, dolegliwości związanych z oddawaniem moczu, częstomoczu, uczucia „parcia na pęcherz”. U mężczyzn infekcja dodatkowo objawia się wyciekiem z cewki moczowej, podrażnieniem prącia. Zastosowanie techniki Real – Time PCR opartej na wykryciu materiału genetycznego bakterii umożliwia czułą i specyficzną identyfikacje patogenu.


Wskazania:

- u osób z infekcjami dróg moczowo-płciowych
- u partnerów seksualnych osób ze zdiagnozowanym zakażeniem
- u osób diagnozowanych w kierunku bezpłodności
Interpretacja wyniku: Wynik:

- nie stwierdzono - oznacza brak obecności DNA patogenu w badanym materiale
- stwierdzono - oznacza stwierdzenie obecności DNA patogenu w badanym materiale

Pełna i aktualna interpretacja znajduje się na raporcie z wyników badań.
Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

LABORATORIA MEDYCZNE SOPOT
Polna 64, Sopot, tel. 58 58 58 800
sekretariat.laboratorium@invicta.pl


LABORATORIA MEDYCZNE WARSZAWA
Złota 6, tel. 58 58 58 800
laboratorium.warszawa@invicta.pl

Sprawdź wyniki online!

Serwis MEDIPOINT to miejsce, dzięki któremu masz dostęp do wyników swoich badań laboratoryjnych poprzez internet z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze!


Dowiedz się więcej!

MEDYCYNA ESTETYCZNA - NOWOŚĆ

Zapraszamy do Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku.
Medycyna Estetyczna
Laseroterapia
Kosmetyka Profesjonalna.


więcej...