Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online
nowotwory

Kał - Clostridium difficile (toksyna A i B)

Metoda: aglutynacja
Czas oczekiwania na wynik: 7 dni
Materiał biologiczny: Kał
Przygotowanie Pacjenta do badania:

Przed oddaniem kału należy całkowicie opróżnić pęcherz moczowy. Materiał należy oddać do czystego, wyparzonego naczynia (np. nocnik). Za pomocą szpatułki dołączonej do jałowego pojemnika, pobrać próbkę kału (grudkę wielkości orzecha laskowego lub ok. 5ml) z miejsc zawierających śluz, krew, ropę. Pojemnik z materiałem należy podpisać imieniem, nazwiskiem pacjenta i jak najszybciej dostarczyć do laboratorium.

Uwagi: Czas wykonania badań może ulec zmianie z powodów niezależnych od Laboratoriów INVICTA. W przypadku braku wyniku w przewidzianym terminie uprzejmie prosimy o kontakt z Laboratoriami Medycznymi INVICTA pod numerem telefonu 585858804.
Opis badania: Clostridium difficile występuje zwykle w niewielkich ilościach jako składnik naturalnej flory przewodu pokarmowego.
Jednak u chorych poddawanych długotrwałej antybiotykoterapii, wskutek zniszczenia znacznej części flory fizjologicznej może dojść do namnożenia się Clostridium difficile
powodując rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, u chorych poddawanych terapii przeciwnowotworowej może być przyczyną biegunek.
Diagnostyka Clostridium difficile polega przede wszystkim na wykrywaniu toksyn A i B.
Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

LABORATORIA MEDYCZNE SOPOT
Polna 64, Sopot, tel. 58 58 58 800
sekretariat.laboratorium@invicta.pl


LABORATORIA MEDYCZNE WARSZAWA
Złota 6, tel. 58 58 58 800
laboratorium.warszawa@invicta.pl

Sprawdź wyniki online!

Serwis MEDIPOINT to miejsce, dzięki któremu masz dostęp do wyników swoich badań laboratoryjnych poprzez internet z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze!


Dowiedz się więcej!

MEDYCYNA ESTETYCZNA - NOWOŚĆ

Zapraszamy do Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku.
Medycyna Estetyczna
Laseroterapia
Kosmetyka Profesjonalna.


więcej...