Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online
nowotwory

Kał - Adenowirusy/ Rotawirusy (antygen)

Metoda: immunochromatografia
Czas oczekiwania na wynik: 1 dzień
Materiał biologiczny: Kał
Przygotowanie Pacjenta do badania:

Przed oddaniem kału należy całkowicie opróżnić pęcherz moczowy. Materiał należy oddać do czystego, wyparzonego naczynia (np. nocnik). Za pomocą szpatułki dołączonej do jałowego pojemnika, pobrać próbkę kału (grudkę wielkości orzecha laskowego lub ok. 5ml) z miejsc zawierających śluz, krew, ropę. Pojemnik z materiałem należy podpisać imieniem, nazwiskiem pacjenta i jak najszybciej dostarczyć do laboratorium.

Opis badania: Rotawirusy atakują głównie dzieci do drugiego roku życia, zdarzają się też zakażenia osób w podeszłym wieku, zwłaszcza przebywających w środowiskach zamkniętych.
Rotawirusy rozprzestrzeniają się przede wszystkim drogą fekalno - oralną, chociaż sezonowość zachorowań nie wyklucza drogi oddechowej. Typowymi objawami są wymioty, biegunka i gorączka. Zdarzają się też zakażenia bezobjawowe. Infekcja adenowirusami następuje drogą fekalno - oralną oraz kropelkową i zwykle dotyczy dzieci starszych.
Objawy są podobne do rotawirusowych. Adenowirusy ponadto wywołują choroby układu oddechowego i oczu.
Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

LABORATORIA MEDYCZNE SOPOT
Polna 64, Sopot, tel. 58 58 58 800
sekretariat.laboratorium@invicta.pl


LABORATORIA MEDYCZNE WARSZAWA
Złota 6, tel. 58 58 58 800
laboratorium.warszawa@invicta.pl

Sprawdź wyniki online!

Serwis MEDIPOINT to miejsce, dzięki któremu masz dostęp do wyników swoich badań laboratoryjnych poprzez internet z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze!


Dowiedz się więcej!

MEDYCYNA ESTETYCZNA - NOWOŚĆ

Zapraszamy do Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku.
Medycyna Estetyczna
Laseroterapia
Kosmetyka Profesjonalna.


więcej...