Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online

 

Niepłodność Męska


Diagnozując przyczyny ze strony męskiej często wystarczające jest wykonanie ogólnego badania nasienia pobranego po 2-7 dniach wstrzemięźliwości płciowej. Stwierdzenie zaburzeń parametrów nasienia może stanowić wskazanie do dalszej diagnostyki endokrynologicznej lub mikrobiologicznej partnera. W wyjątkowych przypadkach wskazane jest wykonanie biopsji jądra bądź badań genetycznych. Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA jako jedyna w Polsce oferuje Pacjentom zaawansowane badania badania nasienia m. in. Fragmentacja DNA Plemnika.

 

Najnowsze badania nasienia umożliwiają określenie potencjału prokreacyjnego mężczyzny i dokładne zdiagnozowanie podłoża jego ewentualnych problemów z płodnością. W lutym Laboratoria Medyczne INVICTA wprowadziły trzy nowoczesne badania pozwalające na kompleksową i zaawansowaną naukowo diagnostykę nasienia. Poza standardowymi procedurami badawczymi w ofercie INVICTA znajdziecie Państwo między innymi  badanie morfologii plemników pod dużym powiększeniem (MSOME), test hypoosmotyczny HOS oraz rozszerzone badanie SOME+HOS.

 

Ocena nasienia należy do podstawowych badań diagnostycznych, których celem jest ustalenie przyczyn niemożności posiadania potomstwa. W ok. 40% przypadków niepłodności partnerskiej spowodowana jest nieprawidłowościami w ilości, budowie lub funkcji plemników. Prawidłowe określenie podłoża problemów z zajściem w ciążę umożliwia zaplanowanie odpowiedniego, skutecznego postępowania medycznego.

 

Specjalistyczne badania nasienia pozwalają na:

  • ocenę ilości i jakości plemników mężczyzny
  • określenie szans Pacjenta na posiadanie potomstwa w drodze naturalnego poczęcia
  • zdiagnozowanie przyczyny problemów z poczęciem dziecka
  • w przypadku nieprawidłowości nasienia, określenie najskuteczniejszej ścieżki postępowania medycznego

Nowe badania nasienia w INVICTA

 

1. Badanie morfologii plemników pod dużym powiększeniem MSOME

(Motile Sperm Organelle Morphology Examination) polega na ocenie morfologii plemników pod dużym powiększeniem. Diagnostyka tą metodą  pozwala na uwzględnienie struktur wewnątrzkomórkowych plemników, między innymi obecności wakuoli i ich wielkości. Istnieje związek pomiędzy obecnością wakuoli, a uszkodzeniem chromatyny jądrowej plemnika. Duże wakuole mogą sugerować aberracje chromosomalne i uszkodzenie DNA.

Badanie wykonywane jest w celu kwalifikacji pacjenta do procedury wspomaganego rozrodu IMSI-MSOME.

 

2. Test hypoosmotycznego HOS

(Hypo-osmotic Swelling Test - badanie rozszerzone) pozwala na ocenę żywotności plemników, a także na analizę prawidłowości budowy ich błony komórkowej. W środowisku hypoosmotycznym woda przechodzi przez półprzepuszczalną błonę komórkową plemnika do jego wnętrza powodując zwijanie się witki. Reakcja ta zachodzi tylko w żywych plemnikach, które posiadają integralną błonę komórkową.

Badanie wykonywane jest  w celu identyfikacji plemników żywych, uwzględnia ono także typ reakcji witki plemnika po inkubacji  w środowisku hypoosmotycznym.

 

3. Rozszerzone badanie nasienia SOME+HOS

polega na ocenie morfologii główki plemnika i jej struktur wewnętrznych, a także na ocenie reakcji witki w środowisku hypoosmotycznym. Badanie wykonywane jest pod dużym powiększeniem.

Badanie wykonywane jest w celu kwalifikacji pacjenta do procedur wspomaganego rozrodu.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI

INVICTA WARSZAWA
Złota 6, tel. 22 892 93 60
rejestracja.warszawa@invicta.pl


INVICTA GDAŃSK
Rajska 10, tel. 58 763 50 50
rejestracja.gdansk@invicta.pl

Program Dawstwa Komórek Jajowych

Bezpłatny program in vitro dla kobiet, które decydują się podzielić komórkami jajowymi...


Przekaż Dar życia. Pomóż innym parom spełnić marzenie o potomstwie!


więcej...

Szansa na ciążę dla Par pragnących zdrowego genetycznie dziecka

Obawiasz się urodzenia dziecka obciążonego chorobą genetyczną? Starasz się o dzieckopo 37 roku życia? Sprawdź w jaki sposób specjaliści z Kliniki Leczenia Niepłodności
INVICTA mogą Ci pomóc.


dowiedz się więcej

Jesteś młody i masz ich miliony...

Zostań anonimowym dawcą nasienia i pomóż innym w walce o upragnione potomstwo...
Bezpłatnie zbadamy Twoje nasienie, możesz liczyć na zwrot
kosztów w wysokości 500 zł.


Więcej

Zapłodnienie in vitro w INVICTA

Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA oferuje pełne spektrum procedur leczniczych stosowanych na świecie, w tym zapłodnienie pozaustrojowe in vitro.


więcej...