Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online
 

Histeroskopia diagnostyczna

Skrócony opis:

Histeroskopia jest zabiegiem wykorzystywanym do oglądania wnętrza macicy w powiększeniu przy pomocy specjalnego przyrządu optycznego nazywanego histeroskopem, który wprowadzony jest przez pochwę do szyjki macicy, a następnie do jamy macicy. Przy pomocy dodatkowych instrumentów wprowadzonych przez histeroskop do jamy macicy można pobierać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego oraz wykonywać niektóre zabiegi operacyjne wewnątrz jamy macicy (histeroskopia operacyjna). Kwalifikacja do zabiegu przeprowadzana jest przez lekarza ginekologa na podstawie wywiadu, badania ginekologicznego oraz przezpochwowego badania ultrasonograficznego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym dożylnym, bez potrzeby intubacji oraz zwiotczenia.

Sprzęt / metoda:

Schemat przygotowania do zabiegu jest ustalany indywidualnie przez lekarza kliniki w trakcie wizyty kwalifikacyjnej Przygotowanie obejmuje wykonanie badań krwi oraz wizyta kwalifikacyjna u lekarza anestezjologa. Stosowanie przed zabiegiem czasem zalecanych tabletek antykoncepcyjnych hamuje przerost fałdów śluzówki macicy w trakcie cyklu miesiączkowego. Dzięki temu możliwa jest dokładna ocena jamy macicy oraz zmniejsza się krwawienie w przypadku wykonania zabiegu operacyjnego. W dniu badania pacjentka zgłasza się na czczo razem z dokumentem tożsamości oraz dowodem ubezpieczenia. Należy przynieść ze sobą kapcie, koszulę nocną oraz szlafrok. Zabieg przeprowadza się w trybie hospitalizacji jednego dnia. Przyjęcia na oddział odbywają się w godzinach 8-10 a wypisy w godzinach 14-15. Po zabiegu pacjent jest zawsze odbierany z Kliniki przez osobę towarzyszącą.

Przebieg badania:

Po przyjęciu na oddział zakłada się wkłucie do żyły oraz odbywa się przedzabiegowa wizyta lekarska z badaniem ginekologicznym. Pacjentka przebiera się na sali chorych a następnie przechodzi do sali operacyjnej gdzie jest układana na zabiegowym fotelu ginekologicznym. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym z udziałem lekarza anestezjologa. Do badania wykorzystuje się sterylne narzędzia. Po odkażeniu pola zabiegowego badający wprowadza do kanału szyjki histeroskop, wypełnia płynem lub gazem (CO2) jamę macicy i ogląda śluzówkę pokrywającą jamę macicy, ocenia ujścia maciczne jajowodów oraz kanał szyjki macicy. Jeśli istnieje taka potrzeba, badający przy pomocy specjalnych kleszczyków wprowadzonych przez histeroskop może też pobrać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego. W przypadku stwierdzenia w macicy polipów, zrostów lub mięśniaków podśluzówkowych wymagających leczenia operacyjnego, do macicy przez histeroskop wprowadza się narzędzia i pod kontrolą wzroku usuwa się stwierdzone zmiany. Badanie trwa zwykle od 10 do 40 minut.

Cena i dostępność usługi

Podane cany nie stanowią oferty handlowej. Aktualne ceny usług INVICTA dostępne są w naszych placówkach.


choose:


Cena usługi: 800

Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INVICTA WARSZAWA
Złota 6, tel. 58 58 58 800
rejestracja.warszawa@invicta.pl


INVICTA GDAŃSK
Rajska 10, tel. 58 58 58 800
rejestracja.gdansk@invicta.pl