Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online
nowotwory

Posiew moczu

Metoda: posiew ilościowy
Czas oczekiwania na wynik: wynik ujemny: 2 dniwynik dodatni: 5 dni
Materiał biologiczny: Mocz
Przygotowanie Pacjenta do badania:

Mocz do badania bakteriologicznego powinien być oddany najlepiej z pierwszej porannej porcji moczu lub według wskazań lekarza. Mocz do badania  powinien być oddany ze środkowego strumienia po umyciu zewnętrznych narządów moczowo-płciowych ciepłą wodą z mydłem. Należy unikać stosowania środków odkażających. Mocz do badania bakteriologicznego musi być oddany do specjalnego bezwzględnie jałowego pojemnika w objętości umożliwiającej poprawne wykonanie analizy (min. 5 ml). Pojemnik z próbką moczu powinien być podpisany nazwiskiem, imieniem i jak najszybciej dostarczony do laboratorium.

Uwagi: Nie należy pobierać moczu na posiew podczas terapii antybiotykowej (materiał można pobrać po upływie pięciu dni od zakończenia terapii).
Jeżeli materiał został jednak pobrany należy podać informację o antybiotykoterapii.
Opis badania: Mocz zdrowego człowieka jest jałowy. W cewce moczowej, zwłaszcza przy jej ujściu, może znajdować się mikroflora krocza, dlatego mocz na posiew należy pobrać ze środkowego strumienia.
Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

LABORATORIA MEDYCZNE GDAŃSK
Trzy Lipy 3, tel. 58 58 58 804
sekretariat.laboratorium@invicta.pl


LABORATORIA MEDYCZNE WARSZAWA
Złota 6, tel. 58 58 58 804
laboratorium.warszawa@invicta.pl

Sprawdź wyniki online!

Serwis MEDIPOINT to miejsce, dzięki któremu masz dostęp do wyników swoich badań laboratoryjnych poprzez internet z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze!


Dowiedz się więcej!

MEDYCYNA ESTETYCZNA - NOWOŚĆ

Zapraszamy do Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku.
Medycyna Estetyczna
Laseroterapia
Kosmetyka Profesjonalna.


więcej...