Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Invicta

Zaloguj się do: Invicta Online

Leczenie Klasyczne w Klinice INVICTA

 

Leczenie w Klinice INVICTA zaczynamy od szczegółowej i dogłębnej diagnostyki. INVICTA jest ekspertem w zakresie diagnozowania przyczyn niepłodności męskiej, żeńskiej oraz partnerskiej i jej leczenia. Do Państwa dyspozycji oddajemy m. in. szereg poradni specjalistycznych, w tym m. in. Poradnię Immunologiczną, Poradnię Genetyczną, jak również Laboratoria Medyczne oraz Laboratorium IVF. Ooprócz standardowych badań i zabiegów oferujemy także specjalne Programy Medyczne, które powstały z myślą o najbardziej wymagających Pacjentach.

 

We własnych, pełnoprofilowych Laboratoriach Medycznych wykonujemy pełne spektrum badań laboratoryjnych. Laboratoria INVICTA są liderem w zakresie diagnostyki niepłodności w Polsce! Wieloletnie doświadczenie specjalistów INVICTA oraz najnowocześniejszy sprzęt dają gwarancję najwyższej jakości wyników badań! Jest ona potwierdzona dodatkowo międzynarodowymi kontrolami i certyfikatami jakości. 

.

.

 • Podstawowy Panel Diagnostyczny (Partnerka)

  AMH (ang. anti-Müllerian hormone) - umożliwia ocenę rezerwy jajnikowej, czyli liczby posiadanych komórek jajowych
  Białko wiążące hormony płciowe SHBG
  Estradiol (E2) - hormon m.in. regulujący cykl menstruacyjny
  Hormon folikulotropowy (FSH) - pobudzający dojrzewanie pęcherzyków Graafa i produkcję estrogenów
  Hormon luteinizujący (LH), istotny w procesie owulacji
  Inhibina B
  Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
  Siarczan dehydroepiandrosteronu (DHEA- SO4)
  Test z metoclopramidem X2 (MTCx2) oraz
  Testosteron (TST)

 • Podstawowy Panel Diagnostyczny (Partner)

  Badanie ogólne nasienia - pozwalaja określić podstawowe parametry nasienia: liczbę, jakość i ruchliwość plemników, objętości ejakulatu itp.

  Koszt badania: 100 zł

.

Ważne, by badaniom poddało się oboje partnerów, przyczyny problemu równie często leżą bowiem po stronie kobiety, jak i mężczyzny.

Na podstawie wyników badań specjalista będzie w stanie ocenić przyczynę problemów i zaplanować właściwe działania medyczne.

.

Leczenie klasyczne

.

Po zdiagnozowaniu przyczyny problemu, możliwe jest rozpoczęcie procesu leczenia. Optymalną ścieżkę postępowania zawsze wyznacza lekarz w konsultacji z parą i w oparciu o wyniki badań oraz sytuację medyczną partnerów. Leczenie klasyczne obejmuje szereg podstawowych metod wspomaganego rozrodu - należą do nich m.in.

.

 • Regulacja zaburzeń hormonalnych

  Zaburzenia hormonalne mają niebagatelny wpływ na zdrowie i płodność. To od odpowiedniej gospodarki hormonalnej zależy prawidłowy przebieg cyklu menstruacyjnego oraz możliwość zapłodnienia. Problemy w tym obszarze mogą być powodem trudności z zajściem w ciążę.

  Do najczęściej występujących zaburzeń należą:

     1. podwyższone stężenie prolaktyny (PRL) czyli hiperprolaktynemia

     2. podwyższony poziom testosteronu

     3. nieprawidłowe poziomy folitropiny (FSH) i lutropiny (LH)

  Rozwiązania stosowane w INVICTA umożliwiają skuteczne uregulowanie zaburzeń cyklu oraz zmniejszenie niekorzystnego wpływu męskich hormonów płciowych.

  Leczenie zaburzeń stwierdzonych w badaniach hormonalnych wprowadzane jest niezwłocznie po rozpoznaniu i prowadzone w cyklach, w których planowane są próby uzyskania ciąży.

  Wszystkie badania laboratoryjne wykonywane są w Laboratoriach Medycznych INVICTA – lidera w zakresie diagnostyki hormonalnej. Dzięki temu Pacjenci otrzymują gwarancję jakości wyników, na podstawie których lekarz podejmuje decyzje.

 • Indukcja owulacji

  Pacjentkom borykającym się z problemem braku lub sporadycznie występującej owulacji, proponujemy leczenie nakierowane na jej wywołanie. Indukcja owulacji polega na zastosowaniu na początku cyklu miesiączkowego leków, stymulujących jajeczkowanie. U pacjentek z regularnymi owulacjami stymulacja może zwiększać szansę na zajście w ciążę poprzez zwiększenie ilości pęcherzyków Graafa dojrzewających w jednym cyklu. Z drugiej strony konsekwencją stymulacji owulacji jest zwiększenie ryzyka ciąży mnogiej - dlatego zawsze leczenie powinno przebiegać pod kontrolą lekarza.

  W ramach wdrożonych w INVICTA standardów, w przypadku nadmiernej odpowiedzi na stymulację, lekarz indywidualnie ustala dawkę leków. Dzięki temu wskaźnik ciąż wielopłodowych jest w Klinice na niskim poziomie - porównywalnym z najlepszymi ośrodkami leczenia niepłodności na świecie.

  Jest wiele schematów indukcji owulacji opartych o różne środki farmaceutyczne. O odpowiednim sposobie postępowania decyduje lekarz w oparciu o dane z wywiadu i wyniki wcześniej przeprowadzonych badań. Podstawą doboru leku jest zawsze indywidualna sytuacja kliniczna Pacjentki. Staramy się z jednej strony maksymalnie zwiększyć jej szanse na skuteczne leczenie, ale również zachować pełne bezpieczeństwo w trakcie terapii.

 • Monitoring cyklu

  Monitoring cyklu jest metodą pozwalającą na określenie najbardziej optymalnego momentu na poczęcie dziecka. Prowadząc monitoring, lekarz obserwuje i ocenia wzrost oraz dojrzewanie pęcherzyka Graafa, a także grubość i strukturę błony śluzowej macicy (endometrium). W celu pełnej oceny cyklu miesięcznego niezbędne są co najmniej trzy wizyty połączone z badaniami ultrasonograficznymi.
  Podczas pierwszego spotkania z lekarzem, które odbywa się w czasie miesiączki, sprawdzana jest budowana jajników i wykluczana obecność nieprawidłowości takich jak np. torbiele.
  Dwie kolejne wizyty pozwalają na ocenę wzrastania pęcherzyka Graafa (ew. ich liczbę w przypadku stymulacji jajeczkowania), wystąpienie owulacji oraz tempo i stopień narastania grubości endometrium. W praktyce proces polega na badaniu USG przed spodziewaną owulacją oraz na kolejnej wizycie połączonej z kontrolnym USG na kilka dni po czasie, kiedy pęcherzyk powinien pęknąć.
  Jednorazowe stwierdzenie prawidłowego przebiegu cyklu czy też zaobserwowanie nieprawidłowości w czasie jego trwania nie zawsze pozwala na wyciągnięcie jednoznacznego wniosku o funkcjonowaniu układu rozrodczego Pacjentki. Cykle miesięczne kobiet charakteryzują się dużą zmiennością, tj. cykle prawidłowe mogą występować na przemian z nieprawidłowymi. Stąd też czasem istnieje konieczność monitorowania owulacji w kilku cyklach, aby upewnić się co do powtarzalności uzyskiwanych wyników. Wielokrotne stwierdzenie zaburzeń w tym zakresie może wskazywać na nieprawidłowość owulacji jako jedną z przyczyn niepłodności.

 • Inseminacja

  Inseminacja (IUI) to najprostsza i najmniej obciążająca dla kobiety metoda wspomaganego rozrodu. Zabieg polega na podaniu przez lekarza specjalnie wyselekcjonowanych plemników  do jamy macicy. Metoda pozwala na wybranie z próbki nasienia partnera najbardziej sprawnych i wartościowych plemników oraz wyeliminowanie czynników uniemożliwiających zapłodnienie na etapie pochwy czy kanału szyjki macicy. Plemniki podlegają ponadto aktywacji ułatwiającej, a u niektórych par - umożliwiającej, zapłodnienie komórki jajowej.
  Żeby procedurę tę przeprowadzić laboratorium musi mieć możliwość przygotowania przynajmniej kilku milionów plemników. W pierwszej fazie leczenia kobiecie podawane są leki stymulujące jajniki, potem zaś wywołujące owulację. Cały proces musi być dokładnie monitorowany, dlatego w tym czasie konieczne są regularne badania USG. Gdy nastąpi jajeczkowanie, do macicy zakładany jest specjalny cewnik, przez który wprowadza się, przygotowane przez pracownika laboratorium w warunkach sterylnego laboratorium, nasienie.
  Wskazaniem do inseminacji są zdiagnozowane trudności z przebyciem przez plemniki śluzu w kanale szyjki macicy (niezależnie od przyczyny) oraz długotrwałe starania za pomocą innych technik u par, które odrzucają możliwość przeprowadzenia in vitro. Inseminację wykonuje się również w przypadkach endometriozy. Czasem – gdy przyczyna niepłodności leży pod stronie mężczyzny (słabe parametry nasienia) lub partnerzy nie chcą zdecydować się na zapłodnienie in vitro – dokonuje się inseminacji nasieniem dawcy.
  Pacjenci Kliniki INVICTA mogą korzystać z dwóch metod inseminacji:
  » inseminacja domaciczna nasieniem partnera (IUI)
  » inseminacja domaciczna nasieniem dawcy (AID)
  W obu przypadkach procedura ta polega na wprowadzeniu za pomocą specjalnego cewnika bezpośrednio do jamy macicy odpowiednio przygotowanego nasienia partnera. Pacjentka przed przystąpieniem do inseminacji podlega stymulacji hormonalnej, której celem jest zwiększenia szansy na ciążę. Po stwierdzeniu dojrzałości pęcherzyka Graafa, co potwierdzają badania hormonalne oraz badanie ultrasonograficzne, lekarz prowadzący podejmuje decyzję o terminie wykonania inseminacji. W dniu planowanej inseminacji partner oddaje nasienie, które następnie podlega specjalnej obróbce. Jest ono poddawane procesowi płukania w specjalnych mediach i wirowania, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie frakcji plemników o najwyższym potencjale zapładniającym. Procedura przygotowania nasienia trwa około 2-ch godzin, dlatego nasienie należy dostarczyć do laboratorium odpowiednio wcześniej przed zaplanowanym przez lekarza terminem zabiegu.
  Zabieg inseminacji odbywa się podczas zwykłej wizyty, zazwyczaj nie jest bolesny. Po zabiegu pacjentka może chodzić, jeździć samochodem etc. Niekiedy po zabiegu może pojawić się delikatne plamienie.
  W przypadku inseminacji nasieniem dawcy procedura ta wykonywana jest w sposób standardowy (jak w przypadku inseminacji domacicznej nasieniem partnera), ale używa się do niego nasienia pochodzącego od anonimowego dawcy. Nasienie dawcy może być wykorzystane przez parę, w przypadku gdy u mężczyzny nie stwierdzono obecności plemników, a leczenie nie przynosi efektów.
  Dawcami są młodzi mężczyźni (do 35 roku życia) dokładnie przebadani pod względem potencjalnego nosicielstwa chorób zakaźnych, psychicznych i genetycznych. Każdemu z dawców wykonujemy również badanie  chromosomów - badanie kariotypu. W ten sposób wykluczamy występowanie u nich nosicielstwa translokacji zrównoważonych lub robertsonowskich. Nasienie dawcy może być użyte do technik wspomaganego rozrodu dopiero po okresie karencji (minimum 6 miesięcy) oraz wykonaniu badań wirusologicznych i mikrobiologicznych. Dane dawcy jak i biorców nasienia pozostają tajemnicą, tak jak i sam fakt korzystania z banku przez daną parę. Dawca dobierany jest przez parę na podstawie grupy krwi, czynnika Rh oraz zewnętrznych cech morfologicznych: wzrostu, koloru oczu, włosów.

   

W sytuacji, gdy pojawią się trudności z określeniem przyczyny niepłodności lub wątpliwości, lekarz może zaproponować dodatkową, pogłębioną diagnostykę.

W niektórych przypadkach, by zrealizować marzenie o potomstwie konieczne jest skorzystanie z wysokospecjalistycznych metod leczenia.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów i procedur są udzielane przez personel medyczny Kliniki oraz znajdują się w Informatorach dostępnych w Klinikach INVICTA.

Medal Europejski dla Usług - Autorski Program Leczenia Niepłodności INVICTA

Fertility Excellence Program

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INVICTA WARSZAWA
00-019 Warszawa, ul. Złota 6,
T: 58 58 58 801


INVICTA GDAŃSK
80-850 Gdańsk, ul. Rajska 10
T:
58 58 58 801


INVICTA SŁUPSK
76-206 Słupsk, ul. Frąckowskiego 15
T:
58 58 58 801


INVICTA GDYNIA 
81-384 Gdynia, ul. Władysława IV 50/3,
T: 58 58 58 801


INVICTA WROCŁAW
53-235 Wrocław, ul. Grabiszyńska 208
T:
58 58 58 801


 


 

Program In Vitro All Inclusive

W ramach jednej opłaty ryczałtowej otrzymasz pełną procedurę zapłodnienia pozaustrojowego in vitro wraz
z wizytami, badaniami, dodatkowymi procedurami medycznymi oraz,
co najważniejsze, z pakietem
leków do stymulacji. 


więcej...